en

Avalynės pardavėjai sieks taikaus ginčų su vartotojais sprendimo

Avalynės pardavėjai sieks taikaus ginčų su vartotojais sprendimo

Avalynės pardavėjai sieks taikaus ginčų su vartotojais sprendimo

 

Penktadienį Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje (toliau – Tarnyba) įvyko jau antrasis susitikimas su didžiaisiais avalynės prekybininkais, skirtas aptarti vartojimo ginčų dėl avalynės nagrinėjimo problematiką, stiprinti bendradarbiavimą su verslininkais, ieškant efektyvesnių vartojimo ginčų sprendimo būdų bei skatinti taikų ginčų su vartotojais sprendimą. Susitikimų ciklas su avalyne prekiaujančiomis įmonėmis pradėtas atsižvelgiant į kasmet Tarnyboje vyraujančius vartojimo ginčus dėl avalynės kokybės bei šių ginčų sprendimo problematiką.

 

Susitikimo metu Danbalt įmonių grupės UAB „Danbalt International“ („Danija“), UAB „Danbalt Boutique“ („Este“), UAB „Danbalt Fashion“ („FamClub“) bei UAB „Danbalt Trend“ („Wawa“) atstovai buvo trumpai supažindinti su Tarnybos veikla, vartotojų skundų problematika bei dažniausiais nusiskundimais avalynės srityje, taip pat aptartos konkrečios praktinės situacijos, prekės apžiūros bei ginčų nagrinėjimo procedūros.

 

Tarnybos atstovai pažymėjo pardavėjų pareigą prieš parduodant prekes tinkamai ir išsamiai informuoti vartotojus apie parduodamos avalynės savybes bei tinkamą avalynės priežiūrą, akcentuota pareiga laiku ir motyvuotai atsakyti į vartotojų pareikštas pretenzijas bei atkreiptas dėmesys į poreikį gerinti avalynės prekybininkų komunikaciją su vartotojais.

 

Danbalt įmonių grupės atstovai pristatė ginčų su vartotojais sprendimo pardavimo vietose ypatumus, pažymėjo ginčų sprendimo metu kylančius sunkumus bei pateikė galimus pasiūlymus tinkamam vartotojų informavimui užtikrinti.

 

Susitikimo metu pasidžiaugta, kad didžioji dalis Tarnybą pasiekiančių vartojimo ginčų avalynės srityje yra išsprendžiami taikiai, o įmonių grupės interneto tinklalapiuose vartotojai yra išsamiai bei tinkamai informuojami apie parduodamas prekes ir savo teises, tačiau pažymėta, kad pagrindinis prekybininkų siekis turėtų būti savireguliacija ir taikus ginčo sprendimas dar iki ginčus nagrinėjančios institucijos įsikišimo.

 

 

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius