en

MB „Gopestetika“ maisto papildų reklama galėjo suklaidinti vartotojus

MB „Gopestetika“ maisto papildų reklama galėjo suklaidinti vartotojus

Asociatyvi nuotrauka

 

MB „Gopestetika“ platinta maisto papildų reklama pažeidė Reklamos įstatymo nuostatas – tokį sprendimą, įvertinusi bylos aplinkybes, priėmė Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba).

 

Į Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos akiratį pakliuvo bendrovės interneto tinklalapyje skleista 4 skirtingų maisto papildų reklama. Reklamuodama maisto papildus Active Gold Collagen, Pure Gold Collagen, Forte Gold Collagen ir Defence Gold Collagen bendrovė naudojo neleistinus teiginius apie sveikatingumą, o taip pat užsiminė apie savybes, kurių maisto produktai galimai neturi, pavyzdžiui, „mažina raukšles ir smulkius senėjimo požymius, didina odos elastingumą“, „padeda kovoti su oksidaciniu stresu, skatina natūralią kolageno gamybą“ ir kt. Gavusi Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pateiktą informaciją, Tarnyba išnagrinėjo bylą dėl Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimo.

 

Kaip pažymėjo Tarnybos komisija, kiekvienas vartotojas suinteresuotas gauti teisingą informaciją apie siūlomus produktus ir įvertinęs ją nuspręsti, ar pageidauja produktą įsigyti bei jį vartoti. Tarnybos komisija atkreipė dėmesį, kad MB „Gopestetika“ reklama galėjo suklaidinti vartotojus, kurie, pamatę tokio pobūdžio teiginius, nepagrįstai tikėtųsi žadamo efekto, t. y. – sumažėsiančių raukšlių, sustiprėsiančių kaulų, atstatyto kolageno kiekio ir pan.

 

Kiek daugiau nei metus veikianti bendrovė pažeidimą pripažino ir nedelsiant nutraukė draudžiamų reklaminių teiginių skleidimą.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, nedidelį pažeidimo mastą ir tai, kad tyrimo metu bendrovė bendradarbiavo bei nedelsiant nutraukė reikalavimų neatitinkančią reklamą, už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą MB „Gopestetika“ skirta 289 eurų bauda.

 

Tarnybos nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius