en

Naujos galimybės vartotojams: įsigalioja ES vartotojų apsaugos stiprinimo taisyklės

Naujos galimybės vartotojams: įsigalioja ES vartotojų apsaugos stiprinimo taisyklės

Š. m. sausio 7 d. įsigaliojo Europos Parlamento ir Tarybos Direktyva (ES) 2019/2161, įtvirtinusi naujas Europos Sąjungos vartotojų apsaugos taisykles (toliau – Taisyklės), skirtas užtikrinti griežtesnę ir veiksmingesnę vartotojų teisių apsaugą.

 

Taisyklėmis, kaip Naujų galimybių vartotojams dokumentų rinkinio dalimi, siekiama stiprinti vartotojų teises internete bei skaitmeninių paslaugų rinkoje, užtikrinti geresnės vartotojų apsaugos nuo nesąžiningos komercinės veiklos galimybes bei efektyviai kovoti su dvejopos produktų kokybės ES problema.

 

Taisyklėse, be kita ko, nustatytos griežtesnės baudų skyrimo galios valstybių narių vartotojų apsaugos institucijoms – didelio masto ES vartotojų taisyklių pažeidimas įmonei gali kainuoti nuo 4 proc. metinės įmonės apyvartos dydžio baudą.

 

Taip pat numatyta daugiau skaidrumo internetinėse prekyvietėse – pirkdami prekę ar paslaugą internetu vartotojai turės būti aiškiai informuojami, ar jie perka iš profesionalaus prekybininko ar privataus asmens. Taip vartotojui bus aišku, ar jis yra  saugomas vartotojų teisių, jei kiltų problemų.

 

Direktyvos nuostatos į nacionalinę teisę turi būti perkeltos per dvejus metus.

 

Išsamiau skaitykite Europos Komisijos pranešime:

https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/lt/mex_20_2

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius