en

Ne vaistas, bet gydo: maisto papildų reklamoje nustatyta draudžiamų teiginių

Ne vaistas, bet gydo: maisto papildų reklamoje nustatyta draudžiamų teiginių

Asociatyvi nuotrauka

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) įvertino UAB „Aukštėja“ ir UAB „CRB Konsultacijos“ skleistą maisto papildų reklamą. Bendrovių reklamose nustatyti draudžiami teiginiai apie ligų gydymo bei profilaktines savybes.

 

VVTAT gavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos protokolą dėl UAB „Aukštėja“ Reklamos įstatymo pažeidimo. Interneto tinklalapyje www.ladika.lt bendrovė skleidė 4 maisto papildų reklamą, kurioje naudojo tokius teiginius, kaip „Išvalo organizmą nuo kenksmingų medžiagų ir sunkiųjų metalų <...>“, „...Palaiko ląstelių sveikatą, skatina energingumą ir gyvybiškumą, puikus mikronutrientų šaltinis, antioksidacinis, priešuždegiminis ir detoksikacinis poveikis...“ ir kt.

 

VVTAT komisijos vertinimu, tokia reklama galėjo suklaidinti vidutinį vartotoją, jog papildai turės ligų gydymo ar profilaktinių savybių, nors tokį poveikį turi tik vaistiniai preparatai. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pažeidimo mąstą, įmonės bendradarbiavimą ir savo noru pašalintą pažeidimą, UAB „Aukštėja“ skirtas įspėjimas.

 

Reklamos įstatymo nuostatas pažeidė ir UAB „CRB Konsultacijos“ maisto papildų reklama. Interneto tinklalapyje www.mantrapharm.lt ir „Kauno diena Klaipėda“ leidinyje „Sveikata pavasaris“  skleistoje maisto papildo reklamoje naudoti sveikatingumo teiginiai bei su COVID-19 pandemija susiję teiginiai, kurie galėjo suklaidinti dėl papildų naudos sveikatai, ypatingai COVID-19 pandemijos laikotarpiu. Pavyzdžiui: „Be visų rekomenduojamo rankų dezinfekavimo, distancijos laikymosi ar saviizoliacijos yra dar viena tikra pagalba imuninei sistemai – ją stiprinti su Mantra VIRimmun. Mantra VIRimmun užkerta kelią virusui, stabdo viruso sukeltą uždegimą, palaiko normalią imuninę sistemą, apsaugo viruso pažeistus organus (plaučius, širdies ir kraujagyslių sistemą)“ ir kt.

 

Įvertinus tyrimo aplinkybes, plačiam vartotojų ratui aktualią informaciją, susijusią su COVID-19 pandemija, taip pat įvertinus įmonės bendradarbiavimą bei savanoriškai nutrauktą draudžiamą reklamą, už Reklamos įstatymo pažeidimą UAB „CRB Konsultacijos“ skirta 1382 eurų bauda.

 

VVTAT komisijos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo dienos gali būti skundžiamas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius