en

Seminare vaikų darželiams – atsakingas požiūris į žaislų saugą ir reklamą

Seminare vaikų darželiams – atsakingas požiūris į žaislų saugą ir reklamą

Tęsdama rugsėjo mėnesį pradėtą švietimo kampaniją #SaugiŽaislųDėžė, šiandien Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) surengė nuotolinį seminarą ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigoms.

 

Skatinant atsakingą požiūrį į vaikams skirtų produktų saugą, seminaro metu ugdymo įstaigų atstovams pristatyta, kokie produktai gali kelti pavojų vaikų sveikatai, kaip šiuos pavojus atpažinti, į ką svarbu atkreipti dėmesį įsigyjant žaislus, kaip juos tinkamai naudoti, prižiūrėti bei kaip užtikrinti saugią aplinką vaikui. Pranešimo metu pademonstruoti pavojingų žaislų pavyzdžiai, taip pat pateiktos rekomendacijos, kaip savarankiškai patikrinti informaciją apie galimai pavojingą žaislą.

 

Ne mažiau svarbi yra reklamos įtaka vaikams, todėl seminaro metu ugdymo įstaigų atstovai taip pat buvo supažindinti su vaikams adresuotai reklamai keliamais reikalavimais bei būdais, kaip ugdyti kritiškai vertinantį reklamos vartotoją. Pranešimo metu pažymėta, kad reklamoje draudžiama piktnaudžiauti vaikų pasitikėjimu tėvais, globėjais, mokytojais, formuoti vaikų nuomonę, kad tam tikrų prekių ar paslaugų naudojimas suteiks jiems fizinį, psichologinį ar socialinį pranašumą ar kitaip daryti žalingą moralinį ir fizinį poveikį vaikams. Paminėti ir nesąžiningos komercinės veiklos, nukreiptos į vaikus, atvejai.

 

Didelio ugdymo įstaigų susidomėjimo sulaukęs VVTAT seminaras bus organizuojamas pakartotinai š. m. spalio 21 d. Dar nespėjusias užsiregistruoti ugdymo įstaigas kviečiame registruotis el. paštu natalija.jarmulkovic@vvtat.lt, nurodant dalyvio vardą, pavardę, atstovaujamą ugdymo įstaigą bei el. pašto adresą.

 

Tikimės, kad organizuojami seminarai prisidės prie saugios aplinkos vaikams užtikrinimo ir skatins atpažinti bei kritiškai vertinti skleidžiamą reklamą.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius