en

Skirtos sankcijos už rinkoje nustatytus nesaugius produktus

Skirtos sankcijos už rinkoje nustatytus nesaugius produktus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie rinkoje nustatytus nesaugius produktus bei bendrovėms taikytas sankcijas.

 

Tarnyba atliko patikrinimą Utenoje esančiame UAB „Utenaičio“ prekybos centre, kur vizualinės baldų apžiūros metu saugos bandymams atlikti buvo atrinkta biuro kėdė (modelis JX-012F001, importuotojas UAB „Kesko Senukai Lithuania“). Bandymų metu nustatyta, kad kėdės konstrukcija neatitinka saugos reikalavimų ir yra pavojinga vartotojams, kėdei nustatyta didelė rizika. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, didelį realizuotų produktų skaičių ir atsižvelgiant į tai, kad UAB „Kesko Senukai Lithuania“ pakartotinai per vienerius metus pažeidė Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo nuostatas, bendrovei skirta 1 448 eurų bauda.

 

Nesaugi biuro kėdė JX-012F001

 

Tarnybos Šiaulių apskrities skyrius atliko patikrinimą UAB „Jupojos statybinės medžiagos“ parduotuvėje, kur produkto saugos įvertinimui atrinktas LED šviestuvas SuperLED (importuotojas UAB NITRO LT). Atlikus bandymus nustatyta, kad šviestuvas neatitinka saugos reikalavimų – produktui nustatyta vidutinė rizika. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo nuostatų pažeidimą UAB NITRO LT skirta 300 eurų bauda.

 

Nesaugus šviestuvas SuperLED

 

Tarnybos Kauno apskrities skyrius MAXIMA LT, UAB prekybiniame padalinyježaislo mechaninėms savybėms patikrinti atrinko UAB ,,Sanifinas“ importuotą minkštą kimštinį žaislą Hare Benya. Atlikus bandymus nustatyta, kad žaislo mechaninės savybės neatitinka saugos reikalavimų, t. y. bandymų metu atsiskyrė žaislo detalės, kurios telpa į mažųjų dalių cilindrą, todėl vaikui kyla užspringimo ir uždusimo pavojus. Žaislui nustatyta rimta rizika. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes už Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 796 eurų bauda.

 

Nesaugus žaislas Hare Benya

 

Bendrovės įpareigotos nedelsiant nutraukti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

 

Jei įsigijote vieną iš šių produktų, raginame kreiptis į bendrovę bei susigrąžinti sumokėtus pinigus. Papildomai pažymime, kad kilus įtarimų, jog tam tikras produktas yra nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei, pageidautina, pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

Informaciją apie Lietuvos rinkoje nustatytus nesaugius produktus galite rasti čia.

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius