en

Stovyklos paslaugų teikimo sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

Stovyklos paslaugų teikimo sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

Asociatyvi nuotrauka

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nesąžiningų sutarčių sąlygų požiūriu įvertino vaikų vasaros stovyklos „Basakojis“ paslaugų teikimo sutartį.

 

VVTAT komisija išnagrinėjo paslaugos teikėjos VšĮ „Basakojis“ Stovyklos paslaugų teikimo sutarties / sutikimo ir Stovyklos „Basakojis“ taisyklių sąlygas nesąžiningų sąlygų taikymo požiūriu ir 2020 m. spalio  6 d. priėmė nutarimą Nr. 10E-2201, kuriuo nustatė, kad tam tikros minimų sutarties ir taisyklių sąlygos atitinka Civilinio kodekso 6.228(4) straipsnyje nustatytų vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijų.

 

Dalis sutarties sąlygų pažeidė šalių teisių ir pareigų pusiausvyrą vartotojo nenaudai, nustatė neproporcingai didelę vartotojo civilinę atsakomybę už sutarties neįvykdymą ar netinkamą įvykdymą, panaikino arba apribojo paslaugų teikėjo civilinę atsakomybę už žalą, padarytą dėl vartotojo gyvybės atėmimo, sveikatos sužalojimo, ar už žalą, padarytą vartotojo turtui.

 

VVTAT informuoja, kad vartotojai, patyrę žalą dėl sutarties sąlygų, kurios aukščiau minimu nutarimu buvo pripažintos nesąžiningomis, dėl patirtos žalos atlyginimo turi teisę kreiptis į VVTAT Vartotojų teisių apsaugos įstatyme nustatyta tvarka arba kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą.