en

Už rinkoje nustatytus nesaugius produktus – lėlę ir dviratį – skirtos sankcijos

Už rinkoje nustatytus nesaugius produktus – lėlę ir dviratį – skirtos sankcijos

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie Lietuvos rinkoje nustatytus nesaugius produktus bei bendrovėms taikytas sankcijas.

 

Tarnybos Kauno apskrities skyrius atliko patikrinimą UAB „Dolseta“ prekybiniame padalinyje, kur, kilus įtarimų, kad žaislo cheminės savybės gali neatitikti saugos reikalavimų, bandymams atrinkta lėlė „Miracalous”. Bandymų metu nustatyta, kad lėlės sudėtyje esantis ftalato kiekis viršija leistinas normas, taip pat žaislas nepaženklintas gamintojo bei importuotojo rekvizitais. Žaislui nustatyta rimta rizika – apsinuodijimo pavojus. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, bendrovei skirta 796 eurų bauda.

 

          

Nesaugi lėlė „Miracalous“ 

 

Tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius atliko patikrinimą UAB „Vladimpeks“ parduotuvėje, kur įvertinti produkto atitiktį saugos reikalavimams buvo atrinktas dviratis „Ferrini millionere“ (platintojas UAB „Provelas“). Bandymų metu dviratis neatitiko nustatytų saugos ir ženklinimo reikalavimų ir produktui nustatyta didelė rizika – pavojus susižeisti. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes bei bendrovės bendradarbiavimą, UAB „Provelas“ skirta 700 eurų bauda.

 

 

 

Nesaugus dviratis „Ferrini millionere“

 

Bendrovės įpareigotos nedelsiant nutraukti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

 

Jei įsigijote vieną iš šių produktų, raginame kreiptis į bendrovę bei susigrąžinti sumokėtus pinigus. Papildomai pažymime, kad kilus įtarimų, jog tam tikras produktas yra nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei, pageidautina, pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

 

Informaciją apie Lietuvos rinkoje nustatytus nesaugius produktus galite rasti čia.

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius