en

Uždrausta į rinką teikti pavojingą žaislą – lėlę minkštu kūneliu

Uždrausta į rinką teikti pavojingą žaislą – lėlę minkštu kūneliu

Uždrausta į Lietuvos rinką teikti pavojingą žaislą – lėlę minkštu kūneliu, prekės kodas 19259, brūkšninis kodas 3219259650028

 

Trumpas produkto aprašymas: žaislas – lėlė minkštu kūneliu paprastos konstrukcijos, minkšto kūno ir standžios plastiko galvos. Kūnas, kojos ir rankos – iš tekstilės, kuri prikimšta sintetinio pluošto. Standaus plastiko užsimerkiančios akys su dirbtinio pluošto blakstienomis. Sintetinių suktų siūlų plaukai surišti gumytėmis, galvos viršuje prisiūta auksinės spalvos metalizuotos virvelės kilpa žaislui pakabinti. Prie ausų – plastiko ausinės. Žaislas aprengtas dirbtinės odos lietpalčiu su plastiko sagutėmis. Ant kojų – pūsti dirbtinės odos batai su baltais sintetinės virvelės rašteliais. Žaislo kūno viduje – stačiakampė plastiko dėžutė, kurią paspaudus – lėlė dainuoja, ausinės mirksi.

 

Žaislas – lėlė minkštu kūneliu, prekės kodas 19259, brūkšninis kodas 3219259650028 – yra pavojingas, t. y. žaislo mechaninės ir fizinės savybės neatitinka standarto EN 71-1:2014+A1:2018 „Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės“ 5.1 b), 6 a) punktų saugos reikalavimų žaislams, kurie skirti jaunesniems kaip 3 metų vaikams, t. y.  bandant pagal 8.4.2.1 punktą (tempimo poveikio įvertinimas), esant 72 N tempimo jėgai, atsiskyrė plastiko sagutė nuo lietpalčio. Tempimo bandymo metu atsiskyrusi standaus plastiko detalė (lietpalčio sagutė) visiškai telpa į smulkių detalių cilindrą – neturi susidaryti jokių žaislų dalių, kurios, neatsižvelgiant į jų padėtį, neturi visiškai tilpti į cilindrą, bandant pagal 8.2 p. (smulkių detalių cilindras); išorinei ar vidinei pakuotei naudojamos plastikinės plėvelės ir lanksčiojo plastiko maišų vidutinis plėvelės storis turi būti 0,038 mm, o nustatytas 0,028 mm ± 0,003 mm – kyla uždusimo pavojus, susijęs su plastikine plėvele ir plastikiniais maišais, jei jie uždengtų burną, nosį arba galvą.

 

Nustatyta, kad rizika rimta – vaikui žaidžiant, kyla pavojus susižeisti (užspringti, uždusti).

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 str., Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos  Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius 2020-09-15 sprendimu Nr. 1VB - 76 uždraudė  G. Stelmoko IĮ, tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos ir saugiai sunaikinti, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, įspėti vartotojus apie riziką, susijusią su pavojingu gaminiu ir teikti informaciją dėl tolimesnių veiksmų eigos.