en

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingus vaikiškus batelius

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingus vaikiškus batelius

Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingus vaikiškus laisvalaikio batelius „Supercool“ (kids), 19 dydis.

 

Trumpas produkto aprašymas: vaikiški laisvalaikio bateliai „Supercool“ (kids), 19 dydis – sportinio tipo, batviršis alyvinės spalvos, užsegami dviem lipniais tekstiliniais dirželiais, prie kurių pritvirtintos puošmenos – plastikiniai drugeliai, batviršio šoneliai puošti gėlyčių aplikacijomis, noselės suformuotos iš baltos spalvos plastiko. Padai balti, plastikiniai su raštu, padai pastorinti, ant kurių yra aplikacijos – gėlytės ir užrašai „KIDS“.    

 

Vaikiški laisvalaikio bateliai „Supercool“ (kids), 19 dydis, yra pavojingi, t. y. bateliai neatitinka standarto EN 71-1:2014+A1:2018 „Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės“ 5.1 b) punkto reikalavimų: atliekant tempimo bandymą pagal 8.4.2.1, suplyšę ir atsiskyrę batelių papuošimai (guminiai drugeliai) telpa į smulkių detalių cilindrą. Nustatyta neatitiktis pagal standarto EN 71-1:2014+A1:2018 „Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės“ 5.1 b) punktą (Bandant pagal 8.4.2.1 (tempimo bandymas, bendrosios nuostatos) neturi susidaryti jokių žaislų dalių, kurios, neatsižvelgiant į jų padėtį, neturi visiškai tilpti į cilindrą, bandant pagal 8.2 (smulkių detalių cilindras). Nustatyta rizika – rimta. Smulkias detales vaikas gali įsidėti į burną ir jomis užspringti. 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15, 16 str., Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno regiono rinkos priežiūros skyrius 2019-11-26 sprendimu Nr. MS-20 uždraudė UAB „Thorgilso technologijos“ tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, įspėti vartotojus apie riziką, susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją dėl tolimesnių veiksmų eigos.