*skip_to_content*
en

VVTAT kreipėsi į internetines platformas dėl nesąžiningų pardavėjų veiksmų

VVTAT kreipėsi į internetines platformas dėl nesąžiningų pardavėjų veiksmų

Šiandien Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) kreipėsi į didžiąsias Lietuvos internetines platformas, siekdama atkreipti dėmesį į pastaruoju metu pastebimus nesąžiningus pardavėjų veiksmus siūlant įsigyti vartotojams būtiniausias prekes.

 

„Tenka apgailestauti, kad visame pasaulyje susiduriant su COVID-19 infekcija, nesąžiningi pardavėjai naudojasi vartotojų baime ir pažeidžiamumu, vykdydami apgaulingą, profesinio atidumo neatitinkančią veiklą. Internetinių platformų operatoriai gali atlikti reikšmingą vaidmenį siekiant užkirsti kelią bet kokiai neteisėtai veiklai, užtikrindami visas įmanomas korekcines priemones platformų viduje“ – teigia VVTAT direktorė Neringa Ulbaitė.

 

Rašte internetinėms platformoms VVTAT akcentuoja šiuo metu dažniausiai pastebimus pažeidimus parduodant apsaugines kaukes, maisto papildus, dezinfekcines priemones ar kitas prekes, melagingai tvirtinant, kad jos gali užkirsti kelią COVID-19 infekcijai arba nuo jos išgydyti. Taip pat pastebima, kad šiuo ekstremalios situacijos metu ypač reikalingų prekių – dezinfekcinių priemonių, respiratorių ar medicininių kaukių – kainos galimai didinamos be jokios priežasties, siekiant pasipelnyti esama situacija.

 

Pažymėtina, kad reaguodama į sudėtingą situaciją rinkoje, VVTAT šiuo metu stebi tam tikrų prekių pardavimą internete, melagingus teiginius bei kitus nesąžiningus veiksmus. Už nustatytus pažeidimus verslo subjektams gali būti taikomos Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatyme nustatytos poveikio priemonės.

 

VVTAT atkreipia vartotojų dėmesį, kad nelegali ir nesąžininga veikla pastebima ir socialiniuose tinkluose, todėl vartotojai turėtų būti budrūs ir atsakingai vertinti kiekvieną pasiūlymą (patarimai vartotojams).

 

Su nesąžiningais pardavėjais susiduriant visoje Europoje, šiomis dienomis Europos Komisija visų valstybių narių vardu kreipėsi į didžiausias tarptautines internetines platformas (eBay, Amazon, Facebook, Wish ir kt.) atkreipdama dėmesį į šiuo laikotarpiu plintančius pažeidimus. Internetinių platformų operatoriai turi būti suinteresuoti užtikrinti saugią internetinę aplinką – be vartotojams keliamos rizikos, susijusios su neteisėta komercine veikla, ypač šiuo metu, kai vartotojai yra labiausiai pažeidžiami.

 

VVTAT kreipimasis į internetines platformas

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

Įstatymų naujovės