*skip_to_content*
en

Mašinėlių rinkinys „Cartoon series“

Mašinėlių rinkinys „Cartoon series“

Kilmės šalis 

Kinija 

Gamintojas 

nenustatytas 

Importuotojas 

nenustatytas  

Platintojas 

UAB „XIAO SHI TOU“, į. k. 302248823, J. Basanavičiaus g. 49, Kėdainiai 

Pavojaus pobūdis 

kyla pavojus užspringti, uždusti 


Uždrausta teikti į Lietuvos rinką pavojingą mašinėlių rinkinį „Cartoon series“, b. k. 6945125785477. 

 

Trumpas produkto aprašymas:

Mašinėlių rinkinį sudaro įvairių spalvų (raudonos, oranžinės, melsvos, geltonos, žalios, juodos) standžiojo plastiko mašinėlės: savivartis, sunkvežimis-cemento maišyklė, keltuvas. Mašinėlės su judamosiomis dalimis ir trinties varomu mechanizmu, kuris leidžia žaislui riedėti toliau ir ilgiau. Tvirtinimo detalės ir ratukų ašys – metalinės. Rinkinys supakuotas plastikinėje pakuotėje.

 

Mašinėlių rinkinys „Cartoon series“, b. k. 6945125785477 yra pavojingas, Žaislo mechaninės fizinės savybės neatitinka LST EN 71-1:2018 „Žaislų sauga. 1 dalis. Mechaninės ir fizikinės savybės“ 5.1 b) punkto reikalavimų t. y. mėtymo bandymo (8.5 punktas) metu atsiskyrusios standžiojo plastiko savivarčio ir keltuvo judamų dalių (savivarčio dėžės ir keltuvo dalies su kabliu) sujungimo detalės visiškai telpa į smulkių detalių cilindrą, tai neatitinka Žaislų saugos techninio reglamento III skyriaus 13.1 ir 13.2 punktų, 2 priedo II dalies 7 punkto reikalavimų, pažeidžiamas Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 10 straipsnio 1 punkto reikalavimas – rūpintis, kad rinkai būtų tiekiami tik saugūs gaminiai. Įvertinus riziką, nustatyta, kad  rizika yra rimta, vaikui žaidžiant, kyla pavojus užspringti, uždusti. 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 13, 15 ir 16 straipsniais, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Kauno regiono rinkos priežiūros skyrius 2023-10-19 sprendimu Nr. 1K-520  u ž d r a u d ė  UAB „XIAO SHI TOU“, tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos, susigrąžinti iš vartotojų, sunaikinti pavojingą žaislą, laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, įspėti vartotojus apie riziką susijusią su pavojingu gaminiu bei teikti informaciją Tarnybai dėl tolimesnių veiksmų eigos.   

Įstatymų naujovės