*skip_to_content*
en

VVTAT skyrė baudą elektroninę prekybą vydančiai MB „LEDINĖ MADA“

VVTAT skyrė baudą elektroninę prekybą vydančiai MB „LEDINĖ MADA“

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT), įvertinusi gautus vartotojų prašymus dėl pažeistų teisių įsigijus prekes elektroninėje parduotuvėje www.ledine.lt skyrė šią parduotuvę administruojančiai MB „Ledinė mada“ baudą už Civilinio kodekso pažeidimus.

 

Nuo 2022 m. lapkričio iki 2023 m. kovo vidurio dėl bendrovės MB „Ledinė mada“ veiksmų VVTAT sulaukė daugiau nei 20 prašymų iš vartotojų, kurie skundėsi, jog apsipirko elektroninėje parduotuvėje www.ledine.lt, tačiau gautos prekės neatitiko užsakytųjų, prekių pristatymas vėlavo, arba prekės iš viso nebuvo gautos, vartotojams nebuvo grąžinti pinigai per nustatytą terminą, atsisakius prekių ir pan.

 

MB „Ledinė mada“ jokių paaiškinimų dėl įsipareigojimų vartotojams nevykdymo nepateikė. Bendrovė tyrimo metu ir toliau vykdė prekybą. Atsižvelgusi į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Civilinio kodekso nuostatų pažeidimą VVTAT MB „Ledinė mada“ skyrė 2750,00 EUR baudą.

VVTAT gautus vartotojų prašymus dėl MB „Ledinė mada“ veiklos nagrinėja ne teismo tvarka. Dėl didžiosios dalies vartotojų prašymų jau yra priimti nutarimai tenkinti vartotojo reikalavimus. Įsigaliojęs VVTAT nutarimas yra vykdomasis dokumentas. Jeigu šis VVTAT nutarimas neįvykdomas, jis gali būti vykdomas priverstinai Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.

 

Daugiau apie pirkimą elektroninėje erdvėje VVTAT interneto svetainėje skiltyje „Nuotolinė prekyba“.

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Taip pat primename, kad įsigaliojęs VVTAT nutarimas (taip pat ir nutarimas dėl vartotojų ginčų sprendimo ne teismo tvarka) yra vykdomasis dokumentas. Jeigu šis VVTAT nutarimas neįvykdomas, jis gali būti vykdomas priverstinai (antstolio pagalba) Civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.

Įstatymų naujovės