en

54 proc. tikrintų vėliavų neatitiko reikalavimų

54 proc. tikrintų vėliavų neatitiko reikalavimų

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) vykdė vėliavų tikrinimo programą, kurios metu atliko 24 patikrinimus ir įvertino 44 skirtingų platintojų bei gamintojų į rinką teikiamų vėliavų tipus. Pažeidimai nustatyti 54.16 % patikrinimų metu.

 

Vėliavų apžiūros metu ypatingas dėmesys skirtas vėliavų ženklinimui bei privalomų dokumentų patikrai, vėliavoms pagaminti panaudotoms medžiagoms ir kitų vėliavoms keliamų reikalavimų vertinimui. Daugiausiai pažeidimų nustatyta dėl neatitikimo Lietuvos standartui LST 1179:2013 „Lietuvos Respublikos valstybės ir Respublikos Prezidento vėliavos. Techniniai reikalavimai“ bei Lietuvos Respublikos Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymui:

 siuvimui panaudoti siūlai buvo kitos, nei medžiaga, spalvos;

 vėliavų medžiagos abiejų pusių spalvos neatitiko etaloninio vėliavų originalo spalvų;

 nebuvo pridėta vėliavos priežiūros instrukcija (simboliai);

 nesilaikyta vėliavos audeklo pločio ir ilgio santykio 3:5;

 nesilaikyta reikalavimų siūlėms bei kitų ženklinimo reikalavimų.

 

Vykdant programą pastebėta, kad didesnė dalis pažeidimų nustatyta tose pačiose įmonėse, todėl ūkio subjektams bus surašomi administracinio teisės pažeidimo protokolai ir nutarimai administracinio pažeidimo byloje, nurodant terminą trūkumų pašalinimui.

 

VVTAT skatina verslo savireguliaciją ir sąžiningą praktiką, teikiant į Lietuvos rinką saugius ir reikalavimus atitinkančius ne maisto produktus. O Valstybės dieną, liepos 6-ąją, kviečia pasitikti iškeliant visus reikalavimus atitinkančias Valstybės vėliavas!