en

AB „Kelmės pieninė“ skleidė netikslią informaciją dėl varškės kiekio glaistytuose varškės sūreliuose

AB „Kelmės pieninė“ skleidė netikslią informaciją dėl varškės kiekio glaistytuose varškės sūreliuose

Asociatyvi nuotrauka

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) gavo Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – Maisto ir veterinarijos tarnyba) protokolą dėl AB „Kelmės pieninė“ reklamos naudojimo reikalavimų nesilaikymo – reklamuodama glaistytus „Vilkyškių“ sūrelius, bendrovė ant sūrelių pakuočių bei reklamoje vartotojo teiginį „81 % varškės“, kuris klaidino vartotojus dėl maisto produkto sudėties.

 

Varškė glaistyto sūrelio varškės masėje

 

Maisto ir veterinarijos tarnybos protokole nustatyta, kad 81 proc. varškės yra ne visame sūrelyje, bet sūrelio varškės masėje, todėl vartotojas galimai yra klaidinamas dėl maisto produkto sudėtyje esančio varškės kiekio. Vidutinis vartotojas neprivalo tikrinti produkto pakuotės galinėje pusėje esančio sudedamųjų dalių sąrašo, kad įsitikintų pateiktos reklamos teisingumu, o širdies simbolyje pateiktą informaciją vartotojas supranta tiesiogiai, t. y., kad produkte yra 81 proc. varškės.

 

Bendrovė aiškina, kad siekė aiškumo

 

Aiškindama savo poziciją, bendrovė nurodė, kad siekia aiškiu ir vartotojams suprantamu būdu parodyti savo produktų išskirtinumą, t. y. kiek konkrečiai varškės yra bendrovės gaminamų sūrelių varškės masėje. Bendrovė pažymėjo, kad glaistytų varškės sūrelių maistinė vertė labai priklauso nuo varškės kiekio juose, todėl, norėdama atkreipti vartotojų dėmesį ir pateikti daugiau informacijos, bendrovė sudedamųjų dalių sąraše nurodo varškės masės kiekį ir varškės kiekį varškės masėje. Atsižvelgiant į tai, kad reklamoje yra labai ribotos galimybės pateikti išsamią ir detalizuotą informaciją,  teiginį „81 % varškės sūrelio varškės masėje“ buvo nuspręsta sutrumpinti iki „81 % varškės sūrelyje“, tuo pačiu pateikiant stilistiškai gražiau skambančią ir vartotojui aiškesnę informaciją. Bendrovė įsipareigojo pakoreguoti galimai vartotojus klaidinantį teiginį  „81 % varškės“ į  „81 % varškės sūrelio varškės masėje“.

 

Vartotojas suinteresuotas gauti teisingą informaciją

 

Nagrinėdama bylą, Tarnybos komisija pažymėjo, kad kiekvienas vartotojas yra suinteresuotas gauti teisingą informaciją apie ketinamų įsigyti produktų savybes, tačiau nagrinėtu atveju vidutinis vartotojas galėjo nepagrįstai susidaryti įspūdį, jog 81 proc. varškės yra visame sūrelyje, o ne sūrelio varškės masėje, ir dėl šios priežasties galėjo būti suklaidintas.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, bendrovės bendradarbiavimą ir tai, kad bendrovė nutraukė netikslios reklamos sklaidą internete bei ėmėsi priemonių reklamai ant sūrelių pakuočių koreguoti, AB „Kelmės pieninė“ skirta 289 eurų bauda.

 

Tarnybos komisijos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo dienos gali būti skundžiamas teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius