*skip_to_content*
en

AB „Krekenavos agrofirma“ ir VšĮ „Gyvenimo guru“ skirtos sankcijos už klaidinančius teiginius

AB „Krekenavos agrofirma“ ir VšĮ „Gyvenimo guru“ skirtos sankcijos už klaidinančius teiginius

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie AB „Krekenavos agrofirma“ ir VšĮ „Gyvenimo guru“ nustatytus reklamos reikalavimų pažeidimus bei pritaikytas sankcijas.

 

Tarnyba gavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos protokolą dėl AB „Krekenavos agrofirma“ reklamos naudojimo reikalavimų nesilaikymo. Nustatyta, kad AB „Krekenavos agrofirma“ mėsos gaminių reklamoje vartojo teiginius „mėsingos“, „mėsingas“ ir „mėsinga“, kuriais vartotojai galėjo būti klaidinami dėl šios bendrovės gaminių pranašumo, nors tokios savybės (t. y. didesnis mėsos kiekis) būdingos visiems panašiems gaminiams. Bendrovė su nustatytu pažeidimu nesutiko ir pažymėjo, kad bendrovė minėtus gaminius į rinką tiekia jau keletą metų, tačiau iki šiol pažeidimų dėl produktų ženklinimo nustatyta nebuvo.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes bei atsižvelgiant į tai, kad tyrimo metu bendrovė bendradarbiavo, už Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo nuostatos pažeidimą AB „Krekenavos agrofirma“ skirta 1 000 eurų bauda.

 

Dar vienas vartotojų klaidinimo atvejis nustatytas VšĮ „Gyvenimo guru“ skleistoje reklamoje. Tarnyba gavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos protokolą dėl VšĮ „Gyvenimo guru“ Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo nuostatų pažeidimo, kuriame buvo nurodyta, kad interneto tinklalapyje reklamuodama sultis „Tahitian Noni“ įstaiga naudojo draudžiamus naudoti teiginius, kurių maisto produktas neturi ir kuriais užsimenama apie žmogaus ligų gydymo ar profilaktines savybes, t. y. kraujospūdžio, depresijos, lėtinio nuovargio gydymą, skausmo malšinimą, odos ligų gydimą, virškinimo gerinimą ir kt.,  ir taip klaidino vartotojus.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes bei atsižvelgiant į tai, kad VšĮ „Gyvenimo guru“ tyrimo metu bendradarbiavo ir pašalino vartotojus klaidinančią informaciją, už Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo nuostatų pažeidimą įstaigai skirta 700 eurų bauda. 

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptaranavimo ir komunikacijos skyrius

Įstatymų naujovės