*skip_to_content*
en

Apie elektros kainas klaidinančią informaciją skleidusiai bendrovei skirta bauda

Apie elektros kainas klaidinančią informaciją skleidusiai bendrovei skirta bauda

UAB „Mano Tiekėjas“ reklamoje lygindama nepriklausomų elektros tiekėjų planų kainas, klaidino vartotojus.

 

VVTAT nustatė, jog UAB „Mano Tiekėjas“, interneto tinklalapyje www.manotiekejas.lt, pateikė neteisingą, neišsamią ir netikslią informaciją apie skirtingų nepriklausomų elektros tiekėjų planų kainas.

 

Bendrovė, lygindama tiekėjų planus, nepateikė papildomos, tačiau vartotojams svarbios informacijos – nebuvo nurodoma, kad vartotojai, rinkdamiesi konkrečių nepriklausomų elektros tiekėjų planus ir fiksuodami kainas tam tikram terminui, gali gauti nuolaidą elektros energijos tiekimo paslaugos kainos daliai ir tuo pačiu mažesnę galutinę elektros energijos kainą.

 

Bendrovė neteisingai informavo vartotojus, jog už kai kurių nepriklausomų elektros tiekėjų paslaugas atsiskaityti galima tik internetu, kai šių tiekėjų klientai už elektros energiją gali atsiskaityti įvairiais būdais (grynaisiais pinigais, banko kortele, interneto banke, savitarnoje, elektronine sąskaita).

 

UAB „Mano Tiekėjas“ reklamoje taip pat nurodė, jog interneto tinkalapyje www.manotiekejas.lt „<...> sudaryti sandorį su pasirinktu elektros energijos tiekėju greitai, paprastai, čia ir dabar“, tačiau VVTAT nustatė, jog, vis dėlto, tokios galimybės vartotojams šiame interneto tinklalapyje nėra. Sudaryti sandorį su pasirinktu elektros energijos tiekėju galima tik pasirinkto nepriklausomo elektros energijos tiekėjo interneto svetainėje, o UAB „Mano Tiekėjas“ tokios paslaugos neteikia, o tik pateikia nuorodą į pasirinkto elektros energijos tiekėjo interneto tinklalapį.

 

Bendrovė klaidino vartotojus nepagrįstai išskirdama populiariausią elektros tiekėją, tačiau nepateikė jokių įrodymų pagrindžiančių šio reklaminio teiginio teisingumą, be to, ši informacija neatitiko ir Valstybinės energetikos reguliavo tarybos skelbiamų duomenų.

 

Už skleistą klaidinančią reklamą UAB „Mano Tiekėjas“ skirta 631 eurų bauda. Skiriant baudą atsižvelgta į pažeidimo pobūdį, sklaidos mastą bei trukmę, bendrovės metines pajamas ir bendradarbiavimą tyrimo metu.

 

VVTAT nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

 


 

SVARBU !

 

Vartotojai kviečiami informaciją tikrinti bei naudotis Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos sukurta nepriklausomų elektros tiekėjų planų kainų skaičiuokle:

 

https://www.pasirinkitetiekeja.lt/

Įstatymų naujovės