en

Asmens draudimo taisyklėse nustatyta nesąžiningų sąlygų

Asmens draudimo taisyklėse nustatyta nesąžiningų sąlygų

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nesąžiningų sutarčių sąlygų požiūriu įvertino AB „Lietuvos draudimas“ Asmens draudimo liudijimą ir Asmens draudimo taisykles.

 

VVTAT komisija išnagrinėjo AB „Lietuvos draudimas“ Asmens draudimo liudijimo ir Asmens draudimo taisyklių Nr. 69 (redakcija, galiojanti nuo 2018-06-16)  sąlygas nesąžiningų sąlygų taikymo požiūriu ir 2020 m. liepos 23 d. priėmė nutarimą Nr. 10-125, kuriuo nustatė, kad tam tikros minimų taisyklių sąlygos atitinka Civilinio kodekso 6.228(4) straipsnyje nustatytų vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijų.

 

Dalis minėtose taisyklėse numatytų sąlygų atitiko Civilinio kodekso 6.228 (4) straipsnio 2 dalies bendrąjį sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijų, t. y. iš esmės pažeidė šalių teisių ir pareigų pusiausvyrą vartotojo nenaudai.

 

VVTAT informuoja, kad vartotojai, patyrę žalą dėl Asmens draudimo taisyklių sąlygų, kurios aukščiau minimu nutarimu buvo pripažintos nesąžiningomis, dėl patirtos žalos atlyginimo turi teisę kreiptis į Lietuvos banką (www.lb.lt) arba į bendrosios kompetencijos teismą.