en

Atidžiai rinkdamiesi žaislus išvengsite nemalonumų

Atidžiai rinkdamiesi žaislus išvengsite nemalonumų

Minėdama Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba primena, į kokias žaislų savybes svarbu atkreipti dėmesį prieš perkant žaislus mažiesiems.

 

Žaislai skirti vaikams iki 3 metų

 

Renkantis žaislą vaikui iki 3 metų, patariama atkreipti dėmesį į žaislui pagaminti naudojamas medžiagas. Tokie žaislai turi būti pagaminti iš švarių, lengvai valomų medžiagų, o žaislų detalės negali turėti aštrių šerpetų, briaunų ar smaigalių, galinčių sužeisti vaiką. Svarbu įsitikinti, jog barškučių korpusas yra tvirtas ir nesuduš ant jo užlipus arba jį daužant bei nėra lengvai nuplėšiamų smulkių detalių, kuriomis kyla rizika užspringti. Tempiamų žaislų virvelės gale neturi būti detalės, galinčios padėti virvelei sudaryti kilpą.

 

Žaislo sudėtis

 

Pavojų gali kelti ir žaislai iš polivinilchlorido su plastifikatoriais. Ši medžiaga naudojama minkštų lėlių, „cypsiukų“, kamuolių ir panašių žaislų gamybai, kad šie būtų minkšti ir lankstūs. Tačiau per didelis ftalatų kiekis žaisluose yra pavojingas sveikatai. Stenkitės pirkti natūralesnių medžiagų žaislus (nedažytas ar lakuotas medis, linas, šilkas). Jeigu jaučiate nemalonų plastmasės ar kitą stiprų nuo žaislo sklindantį kvapą, geriau tokio žaislo nepirkite.

 

Elektroniniai žaislai

 

Elektroninių žaislų baterijų įtampa neturi viršyti 24 V, o baterijos turi būti tinkamai apsaugotos. Jaunesniems, kaip 3 metų vaikams skirtų elektroninių žaislų baterijos turi būti žaislo viduje arba įdėtos į dėžutę, kurios dangtelis gali būti atidarytas tik naudojant įrankį arba vienu metu atliekant mažiausiai du nepriklausomus judesius (laikoma, kad maži vaikai vienu metu negali atlikti dviejų nepriklausomų judesių). Svarbu žinoti, jog vaikams itin pavojingi diskiniai elementai, kuriuos nurijus vaikas gali stipriai susižaloti vidaus organus.

 

Žaislo tinkamumas pagal amžių

 

Prieš pirkdami žaislą, visuomet perskaitykite ženklinimo etiketę, žaislo surinkimo, naudojimo instrukciją bei saugos patarimus. Įvertinkite, ar žaislas tiks vaikui pagal amžių. Atkreipkite dėmesį, jog vyresnio amžiaus vaikams skirti žaislai gali būti pavojingi jaunesniems jų broliams ir seserims. Prie sudėtingos konstrukcijos žaislų privalo būti naudojimo instrukcijos, kurios aiškiai atkreipia dėmesį į galimus žaislo pavojus ir būdus šių pavojų išvengti. Patikrinkite, ar etiketėse esanti įspėjamoji informacija neįpareigoja stebėti žaidžiantį vaiką. Jei žaislas nėra paženklintas valstybine kalba, geriau jo nepirkite.

 

Kokybiški žaislai ir žaidimai negrąžinami

 

Primename, jog kokybiški žaislai, stalo žaidimai, lauko žaidimų įranga, vaizdo žaidimų pultai, sūpuoklės ir kiti žaidimai bei pramogų įranga yra negrąžinami ir nekeičiami. Siekdami išvengti papildomų išlaidų, gerai įvertinkite savo ir mažųjų poreikius, arba pirkite šias prekes nuotoliniu būdu.

 

Saugių bei džiaugsmingų akimirkų!

 

Atmintinė perkantiems žaislus

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius