*skip_to_content*
en

ATMINTINĖ: Ką svarbu žinoti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis saulės elektrinę

ATMINTINĖ: Ką svarbu žinoti ir į ką atkreipti dėmesį renkantis saulės elektrinę

 

Saulės elektrinė – tai sistema, saulės energiją paverčianti elektros energija.

Montavimo tipai:

  • montuojamos ant šlaitinių ar plokščių stogų;
  • montuojamos ant žemės;
  • nutolusios saulės elektrinės ant kito priklausančio objekto stogo ar sklype arba elektrinės dalis saulės parke.

 

Saulės elektrinės pagaminamos elektros energijos kiekis yra matuojamas kilovatvalandėmis (kWh) ir priklauso nuo:

  • Dydžio (galios).
  • Gaunamo saulės šviesos kiekio, kuris priklauso nuo geografinės padėties, modulių montavimo krypties, šešėliavimo (pvz., nuo kaminų, medžių ar gretimų pastatų) ir pan.

 

Renkantis saulės elektrinę svarbu nesivadovauti viešojoje erdvėje skelbiama informacija apie analogiškų saulės elektrinių duomenis. Elektrinė gali būtų analogiška įsigyjamai, tačiau gali skirtis elektrinės montavimo vieta (pietūs, vakarai ar pan.), modulių montavimo kryptis, kampas, šešėliai, elektrotechninė konfigūracija ir kt.

 

Renkantis ant stogo montuojamą saulės elektrinę svarbu įvertinti, ar stogo danga tam tinkama, ar visgi prieš montuodami saulės elektrinę turėsite atlikti kokius nors pakeitimus, pavyzdžiui, atnaujinti stogo dangą.

 

Pasirašant sutartį dėl saulės elektrinės įsigijimo labai svarbu atidžiai perskaityti sutarties sąlygas, o esant neaiškumams, kreiptis į įmonės atstovus iki sandorio sudarymo.

Fizinis asmuo gali kreiptis į APVA dėl paramos saulės elektrinei gavimo. Norint gauti paramą, reikia kvietimo galiojimo metu (ne anksčiau ir ne vėliau) užpildyti registracijos formą ir su kvietime nurodytais dokumentais, kvietime nurodytu būdu pateikti APVA. Daugiau informacijos: https://www.apva.lt/dazniausiai-uzduodami-klausimai/.

 

Daugiau informacijos apie saulės elektrines galima rasti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos interneto svetainėje: https://www.vert.lt/Puslapiai/bendra/vartotojams/atsinaujinanciu-istekliu-sektorius.aspx.

 

Ką svarbu žinoti ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį, rekomendacijos atmintinėje (pdf)

 

 

Įstatymų naujovės