en

Atnaujintas Baltijos šalių vartotojų apsaugos ir rinkos priežiūros institucijų bendradarbiavimo susitarimas

Atnaujintas Baltijos šalių vartotojų apsaugos ir rinkos priežiūros institucijų bendradarbiavimo...

 

Vykdant Baltijos šalių vartotojų teises ginančių valstybės institucijų bendradarbiavimo susitarimą ne maisto produktų rinkos priežiūros ir vartotojų teisių apsaugos srityje, 2017 m. birželio 20 – 21 d. Klaipėdoje įvyko kasmetinis Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos organizuojmas Lietuvos, Latvijos ir Estijos vartotojų apsaugos ir rinkos priežiūros institucijų susitikimas.

 

Bendradarbiavimas pagal šiuos susitarimus sėkmingai vyksta jau daugiau nei dešimt metų. Lietuva, Latvija ir Estija turi puikią galimybę keistis aktualia informacija, dalintis geriausia praktika, organizuoti bendrą veiklą bei spręsti bendras problemas rinkos priežiūros ir vartotojų apsaugos srityse.

 

Kaip ir kasmet, susitikę Baltijos šalių atsakingų institucijų vadovai bei specialistai dalinosi praėjusių metų veiklos rezultatais, pristatė tolimesnius veiklos prioritetus. Susitikimo metu taip pat buvo diskutojama apie aktualias problemas, bendrus vartotojų teisių pažeidimus ir jų sprendimą, planuojama tolimesnė bendra veikla.

 

Pažymėtina, kad susitikimo Klaipėdoje metu buvo atnaujintas ir pasirašytas šalių bendradarbiavimo susitarimas ne maisto produktų rinkos priežiūros ir vartotojų teisių apsaugos srityje. Susitarimą pasirašė Vastybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus pavaduotoja, atliekanti direktoriaus funkcijas, Neringa Baronienė, Latvijos vartotojų teisių gynimo centro direktorė Baiba Vitolina, Estijos vartotojų apsaugos tarybos direktorius Andres Sooniste bei Estijos technikos inspekcijos direktorius Kaur Kajak.

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius