*skip_to_content*
en

Blokuojama prekių vartotojams nepristatanti www.zidiniaikatilai.lt

Blokuojama prekių vartotojams nepristatanti www.zidiniaikatilai.lt

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – VVTAT) nurodymu blokuojama prieiga prie UAB „Techmada“ internetinės parduotuvės www.zidiniaikatilai.lt. Kraštutinė poveikio priemonė bendrovei pritaikyta atsižvelgiant į daugkartinius šiurkščius vartotojų apsaugos reikalavimų pažeidimus.

 

Nuo 2019 m. pradžios VVTAT sulaukė apie 40 vartotojų prašymų dėl internetinėje parduotuvėje www.zidiniaikatilai.lt užsakytos šildymo ar oro kondicionavimo įrangos, kuri vėliau vartotojams nebuvo pristatoma, o kelis šimtus ar net kelis tūkstančius eurų siekiančios sumos vartotojams nebuvo grąžinamos.

 

Nors bendrovė net keletą kartų VVTAT sprendimu buvo bausta už vartotojams nepristatomas prekes, o 2019 m. lapkričio 19 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu bendrovei uždrausta sudaryti sutartis su vartotojais, vykdant prekybą minėtoje internetinėje parduotuvėje, bendrovė vartotojų teises pažeidžiančios veiklos nenutraukė ir toliau tęsė prekybą.

 

Atsižvelgdama į piktybiškai bendrovės nevykdomus įsipareigojimus, VVTAT šių metų kovą kreipėsi į bendrovę, ragindama kuo skubiau pašalinti nustatytus pažeidimus, o šių nepašalinus kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą dėl leidimo duoti privalomus nurodymus interneto prieigos paslaugų teikėjams ir skubiai blokuoti prieigą prie nurodytos internetinės parduotuvės, iki kol bus pašalinti minėti pažeidimai.

 

Atkreipiame dėmesį, kad VVTAT gavo pranešimą apie naujai registruotą interneto svetainę www.sildymoprekes.lt, į kurią buvo perkelta internetinės parduotuvės www.zidiniaikatilai.lt informacija. Šiuo metu VVTAT sprendžia dėl naujosios svetainės blokavimo, o vartotojus ragina nepasitikėti šiuo pardavėju ir nepirkti iš jo prekių.

 

Nukentėję vartotojai dėl savo teisių gynimo gali kreiptis į VVTAT el. paštu tarnyba@vvtat.lt arba raštu adresu Vilniaus g. 25, Vilnius. Pavyzdinę prašymo formą galima rasti VVTAT interneto svetainėje: http://vvtat.lt/vartotojams/kaip-pateikti-prasyma/431.

 

VVTAT primena, kad nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. VVTAT suteikti įgaliojimai blokuoti prieigą prie interneto svetainių, kurios šiurkščiai bei sistemingai pažeidžia vartotojų apsaugos reikalavimus.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

Įstatymų naujovės