*skip_to_content*
en

Briuselyje įsteigta Naujų geležinkelio dalyvių asociacija ragina geležinkelio bendroves bendradarbiauti

Briuselyje įsteigta Naujų geležinkelio dalyvių asociacija ragina geležinkelio bendroves...

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba dalinasi Naujų geležinkelio dalyvių asociacijos (ALLRAIL) paskelbta informacija.

           

2017 m. balandžio 20 d. Briuselyje įsteigta naujų geležinkelio dalyvių asociacija, jungianti naujai į krovinių ir keleivių vežimo geležinkeliais rinką atėjusias bendroves. Asociacija siekia visiškai atviros geležinkelių rinkos visose ES valstybėse narėse, nediskriminuojančios prieigos prie infrastruktūros, konkurencingų mokesčių bei atviro duomenų ir bilietų naudojimo metodo. Asociacija tikisi, kad didesnė konkurencija leis sutaupyti klientų pinigus.

 

Asociacija pažymi, kad teisės aktai dėl keleivių teisių, ypatingai bilietų pardavimo srityje, turėtų būti atnaujinti, įtraukiant tris esminius dalykus:

  1. Duomenų keitimosi užtikrinimas: keleiviai turi būti laiku ir tinkamai informuojami (realiu laiku teikiama informacija);
  2. Visomis priemonėmis vykdomas bilietų pardavimas turi užtikrinti geriausias (pigiausias ir greičiausias) alternatyvas klientams;
  3. Apsauga praleisto persėdimo atveju: siekiant apsaugoti keleivį nuo rizikos, visi operatoriai turi būti įtraukti į praleisto persėdimo atvejų sprendimus.

 

Geležinkelio operatoriai raginami bendradarbiauti, kad nepaisant to, ar keleivis užsisakė tęstinį bilietą (vieno bilieto sutartis) ar kombinuotą kelionę (kelios bilietų sutartys), jis galėtų nepatirdamas papildomų išlaidų tęsti kelionę kitu traukiniu.  

 

2017 m. liepos 1 d. tokį bendradarbiavimą įtvirtino 14 Europos geležinkelių operatorių, pasirašę Susitarimą dėl kelionių tęsimo tarptautiniams keleiviams, kurių kelionė yra sutrikdyta, nepriklausomai nuo to, ar jie turi vieną, ar kelias kelionės sutartis. 

 

Asociacijos nuomone, svarbu, kad toks susitarimas būtų taikomas visiems geležinkelio operatoriams vienodai, todėl ES geležinkelių keleivių teisių peržiūra yra savalaikė galimybė tai užtikrinti.

Įstatymų naujovės