en

Būkite atidūs bilietus į renginius pirkdami per tarpininkus

Būkite atidūs bilietus į renginius pirkdami per tarpininkus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) gavo vartotojos pranešimą apie interneto svetainėje viagogo.co.uk įsigytus bilietus į Lietuvoje vyksiantį koncertą. Vartotoja informavo, kad interneto svetainėje klaidingai skelbiama, kad bilietų į renginį likę nedaug, dėl ko bilietų kaina gerokai didesnė nei yra iš tiesų. Taip pat pažymėta, kad ant gautų bilietų klaidingai nurodyti pirkėjo rekvizitai, o pardavėjas neatsako į elektroninius laiškus. Minimas paslaugos teikėjas įsisteigęs Šveicarijoje.

 

Atsižvelgiant į tai, Tarnyba ragina būti atidiems perkant bilietus iš tarpininkų ir visada patikrinti informaciją ir atsiliepimus prieš perkant mažai žinomoje interneto svetainėje.

 

Primename, kad Tarnyba jai teisės aktų suteiktais įgaliojimais nagrinėja vartojimo ginčus, kai vartotojas ir pardavėjas ar paslaugos teikėjas yra įsisteigę Lietuvos Respublikoje, todėl kilus vartojimo ginčui dėl kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje registruoto verslininko turėtumėte kreiptis į VšĮ „Europos vartotojų centras“, o tuo atveju, jei pardavėjas ar paslaugos teikėjas registruotas trečiojoje šalyje – kreiptis į vartotojų teises ginantį pasaulinį tinklą (http://www.econsumer.gov/), kurio narėmis yra 36 valstybės.

 

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius