en

Bus konsoliduojama vartotojų teisių apsauga

Teisingumo ministerija praneša, kad siekdama mažinti iš valstybės biudžeto išlaikomų įstaigų skaičių, Teisingumo ministerija siūlo konsoliduoti vartotojų teisių apsaugą. Europos vartotojų centrą, kuriame dirba 5 žmonės, planuojama prijungti prie Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atskiro padalinio teisėmis.

 

„Pertvarkos tikslas – sustiprinti vartotojų teisių apsaugą ir geriau informuoti gyventojus apie jiems teikiamas paslaugas, – sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė. – Kartu bus sutaupyta lėšų, skiriamų administracinėms išlaidoms“.

 

Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje būtų įsteigtas atskiras skyrius, kuris rūpintųsi vartotojų teisėmis ES ir Islandijos bei Norvegijos erdvėje.

 

Šiemet, Teisingumo ministerijai atlikus Europos vartotojų centro auditą, buvo nustatyti įvairūs pažeidimai. Savo tyrimą atlikusi Valstybinė vartotojų teisių apaugos tarnyba centro vadovui skyrė papeikimą. Audito medžiaga perduota Viešųjų pirkimų tarnybai.

 

Skirtingose ES valstybėse tokie centrai turi nevienodą statusą. Pavyzdžiui, Latvijoje ir Estijoje Europos vartotojų centrai yra valstybinių institucijų, atsakingų už vartotojų teisių apsaugos politikos įgyvendinimą, struktūriniai padaliniai, o Lietuvoje veikia kaip viešoji įstaiga.

 

Valstybės biudžeto ir EK lėšomis finansuojamas Europos vartotojų centras padeda ES šalių, Norvegijoje bei Islandijos gyventojams spręsti problemas, kilusiais dėl kitoje šalyje įgytų nekokybiškų prekių ar paslaugų, pavyzdžiui, netesėtų lūkesčių, įsigijus turistinę kelionę

 

Europos vartotojų centras įsteigtas Europos Komisijos ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos susitarimu, Lietuvoje veikia nuo 2005 metų.

 

Teisingumo ministerijos informacija