en

Daugiau dėmesio vaikiškų drabužių saugai ir kietojo kuro katilams

Daugiau dėmesio vaikiškų drabužių saugai ir kietojo kuro katilams

Asociatyvi nuotrauka

 

Rugpjūčio mėnesį Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pradeda vykdyti dvi tikrinimų programas – bus tikrinama vaikiškų drabužių sauga ir kietojo kuro katilų atitiktis ženklinimo, saugos ir energijos vartojimo efektyvumo reikalavimams.

 

Rugpjūčio 1 d. – spalio 31 d. skirtingose prekybos vietose VVTAT specialistai tikrins vaikiškų drabužių konstrukciją, ženklinimą, privalomuosius ir turimus dokumentus. Ypač didelis dėmesys bus skiriamas ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtiems drabužėliams ir juose esančioms virvelėms. Reikalavimų neatitinkančios virvelės gali būti pavojingos vaikų sveikatai ir kelti rimtą riziką susižeisti ar net uždusti.

 

Vaikiškiems drabužiams ir jų virvelėms yra privalomi šie reikalavimai, kurie bus tikrinami programos metu:

  1. Vaikų iki 7 m. (ūgis 1,34 m) drabužiuose negali būti virvelių ar įveriamų virvelių gobtuvuose ir kaklo srityje.
  2. 7–14 m. amžiaus vaikų drabužiuose negali būti virvelių gobtuvuose ir kaklo srityje, kurios būtų ilgesnės nei 75 mm, arba įveriamų virvelių laisvais galais. Virvelės gobtuvuose ir kaklo srityje negali būti elastinės, išskyrus drabužius su petnešėlėmis ir surišamus ant kaklo.
  3. Vaikų drabužiuose negali būti virvelių ir įveriamų virvelių krūtinės ir juosmens srityje palaidais galais, kurios būtų ilgesnės nei 140 mm.
  4. Surišamuose ant kaklo vaikų drabužiuose negali būti palaidų galų gobtuvuose ir kaklo srityje.
  5. Vaikų drabužiuose, kuriuos reikia surišti priekyje, negali būti surišamų diržų ar juostų per juosmenį, ilgesnių nei 360 mm, matuojant atrišus nuo vietos, kurioje reikia surišti.
  6. Kitos virvelės ar įveriamos virvelės vaikų drabužiuose negali kaboti žemiau drabužio rankovės ar krašto. Įveriamos virvelės, funkcinės ir dekoratyvinės virvelės ilgų kelnių krašto apačioje turi būti vidinėje drabužio pusėje.
  7. Namų gamybos vaikiški rūbai taip pat turi atitikti pateiktus reikalavimus.

 

Programos metu numatoma atlikti ne mažiau nei po 12 patikrinimų regionuose, iš jų – po 2 turgavietėse. 

 

Dar vieną tikrinimo programą numatoma vykdyti š. m. rugpjūčio 3 d. – spalio 30 d. Siekiant užtikrinti, kad Lietuvoje realizuojami kieto kuro katilai atitiktų teisės aktų reikalavimus, programos vykdymo metu bus atliekami kietojo kuro katilų dokumentiniai patikrinimai, tikrinamas informacijos pateikimas valstybine kalba, privalomos naudojimo instrukcijos, įspėjamieji užrašai, energijos vartojimo efektyvumo etiketės. Programos metu VVTAT specialistai atliks po 6 patikrinimus kiekviename iš regionų.

 

Tikrinimo programų metu ne tik tikimasi apsaugoti Lietuvos vartotojus nuo nesaugių ar reikalavimų neatitinkančių produktų, bet ir skatinti atsakingą bei sąžiningą verslo praktiką.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius