en

Į rinką nesaugią karuselę „Super Carousel“ teikusiai MB „Mėčiaus didmena“ skirta sankcija

Į rinką nesaugią karuselę „Super Carousel“ teikusiai MB „Mėčiaus didmena“ skirta sankcija

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) Klaipėdos apskrities skyrius atliko patikrinimą UAB „Analvika“ parduotuvėje (Liepų a. 7, Švėkšna), ir kilus pagrįstam įtarimui, kad realizuojamas žaislas – karuselė „Super Carousel“, (importuotojas MB „Mėčiaus didmena“) gali būti nesaugus, atrinko žaislą saugos bandymams atlikti.

 

Nesaugus žaislas–karuselė „Super Carousel“

 

Atliktų bandymų metu buvo nustatyta, kad žaislo mechaninės ir fizikinės savybės neatitinka žaislų saugos reikalavimų, t. y. metimo bandymo metu korpuse dviejose vietose atsirado įtrūkimai, tempimo bandymo metu atsiskyrė arkliukai ir kiti gyvūnai, besisukanti detalė su ratukais, plastiko gabaliukas, vienas atskiras ratukas ir lipdukai su plastikine plėvele. Atsiskyrusios detalės yra mažų matmenų ir visiškai telpa į smulkių dalių cilindrą, todėl žaislas kelia rimtą riziką – vaikas gali įkvėpti žaislo dalių, uždusti ir susižeisti.

 

Be to, nustatyta, kad ant žaislo pakuotės pateikta informacija dėl amžiaus grupės – netinka vaikams iki 3 metų amžiaus – yra neteisinga. Žaislas, pagal matmenis, funkcijas ir charakteristikas, skirtas jaunesniems nei 3 metų amžiaus vaikams ir turi atitikti visus privalomus saugos reikalavimus.

 

Importuotojas MB „Mėčiaus didmena“ neužtikrino, kad prie žaislo būtų pridėtos naudojimo instrukcijos bei saugumo informacija lietuvių kalba, taip pat, kad žaislas būtų paženklintas reikiamu su baterijomis naudojamų žaislų atitikties ženklu.

 

Bendrovė įpareigota nedelsiant iš rinkos pašalinti pavojingus žaislus, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų jau įsigytus nesaugius žaislus. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes už Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo nuostatų pažeidimą MB „Mėčiaus didmena“ skirta 796 eurų bauda.

 

Primename, kad kilus įtarimų, jog tam tikras produktas gali būti nesaugus, reikėtų nedelsiant kreiptis į Tarnybą, nurodant kur, kada ir koks produktas įsigytas, kokie pavojai pastebėti bei, pageidautina, pridėti produkto, pakuotės ir ženklinimo nuotraukas.

Vartotojai, įsigiję nesaugius žaislus, turi teisę grąžinti juos pardavėjui ir susigrąžinti sumokėtus pinigus.

 

Vartotojų konsultavimo, asmenų aptarnavimo ir komunikacijos skyrius