en

IĮ „Garo guru“ skirta sankcija už Tabako įstatymo pažeidimą

IĮ „Garo guru“ skirta sankcija už Tabako įstatymo pažeidimą

Asociatyvi nuotrauka

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) skyrė ekonominę sankciją IĮ „Garo guru“ – bendrovė teikė į Lietuvos rinką pavojingą elektroninėms cigaretėms skirtą pildyklę.

 

VVTAT Kauno regiono rinkos priežiūros skyrius, pagal Muitinės laboratorijos tyrimo protokolą, kuriame nurodyta, kad elektroninių cigarečių skysčio Imperia 50VG/50PG 100 ml pildyklės mėginyje yra nikotino, atliko patikrinimą ir nustatė, kad IĮ „Garo guru“ pateikiama rinkai pildyklė neatitinka saugos reikalavimų. Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymas numato, kad skystis, kuriame yra nikotino, pateikiamas rinkai tik tam skirtose elektroninių cigarečių pildyklėse, kurių tūris neturi būti didesnis kaip 10 ml. IĮ „Garo guru“ į rinką teikiama pildyklė turėjo nikotino ir buvo platinama elektroninių cigarečių pildyklėje, kurios tūris didesnis kaip 10 ml.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir nustatytas saugos reikalavimų neatitiktis, už Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo reikalavimų pažeidimą IĮ „Garo guru“ skirta 578,50 eurų bauda.

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius