en

Ilgus metus neteisėtą mokestį vartotojams taikiusiai UAB „Tiketa“ skirta bauda

Ilgus metus neteisėtą mokestį vartotojams taikiusiai UAB „Tiketa“ skirta bauda

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie Lietuvos banko priimtą sprendimą, kuriuo konstatuotas UAB „Tiketa“ pažeidimas ir pritaikyta sankcija. Lietuvos bankas nustatė, kad UAB „Tiketa“ internetu bilietus perkantiems vartotojams neteisėtai taikė papildomą pinigų pervedimo mokestį ir taip pažeidė Mokėjimų įstatymo nuostatas.

 

Tarnyba, sulaukusi vartotojų nusiskundimų dėl UAB „Tiketa“ galimai neteisėtai taikomo mokesčio, pradėjo tyrimą dėl bendrovės vykdomos veiklos, kurio metu, įtardama galimą Mokėjimų įstatymo pažeidimą, perdavė šią informaciją Lietuvos bankui įvertinti pagal kompetenciją. Lietuvos bankas tyrimo metu nustatė, kad UAB „Tiketa“ neteisėtą mokestį internetu už bilietus atsiskaitantiems asmenims taikė jau dešimt metų, nors Mokėjimų įstatymo nuostatos draudžia mokėjimo paslaugų teikėjams reikalauti iš mokėtojo atlyginimo už bet kurios mokėjimo priemonės ar mokėjimo paslaugos naudojimą.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes bei ilgą pažeidimo trukmę, UAB „Tiketa“ skirta 41 200 eurų bauda. Bendrovė taip pat įpareigota nedelsiant nutraukti vartotojų teises pažeidžiančius veiksmus bei atlyginti nuostolius visiems nuo neteisėtų bendrovės veiksmų nukentėjusiems vartotojams, kai jie dėl to kreipsis.

 

Lietuvos banko sprendimas per vieną mėnesį gal būti skundžiamas teismui.

 

Plačiau apie sprendimą skaitykite Lietuvos banko pranešime spaudai.

 

Galimybė teikti grupės ieškinį

Tarnyba primena, kad tokiais atvejais, kai su tais pačiais vartotojų teisių pažeidimais susiduria ir tuos pačius reikalavimus kelia daugiau nei 20 asmenų, savo pažeistus interesus taip pat galima veiksmingai apginti teikiant grupės ieškinį. Nors Tarnyba šiuo atveju negali būti nukentėjusiųjų vartotojų grupės atstove teikiant ieškinį teismui, vartotojų grupę gali atstovauti vartotojų asociacija.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius