*skip_to_content*
en

Importuotojams skirtos sankcijos už pavojingą žaislą ir klijus

Importuotojams skirtos sankcijos už pavojingą žaislą ir klijus

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) skyrė sankcijas pavojingus produktus į Lietuvos rinką teikusioms UAB „UZU“ ir UAB „Alburnus“ ir partneriai.

 

VVTAT Vilniaus regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą UAB „Kotryna“ parduotuvėje, kur kilus įtarimų dėl produkto saugos, bandymams atrinko edukacinį žaislą kūdikiams „Sensory Rollers Wimzle FA136-1“ (importuotojas UAB „UZU“). Bandymų metu abejonės pasitvirtino – saugos reikalavimų neatitiko mechaninės ir fizikinės žaislo savybės, dėl ko vaikui kyla rimta rizika susižeisti.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, žaislo riziką bei į rinką pateiktų žaislų skaičių, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „UZU“ skirta 1 000 eurų bauda.

 

VVTAT  Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą UAB „Makveža“ prekybos centre, kur bandymams atrinko durtinių padangų skylių remonto rinkinį „Alburnus TYRE REPAIR KIT“ su klijais „RUBBER SOLUTION“ (importuotojas UAB „Alburnus“ ir partneriai). Bandymų metu saugos reikalavimų neatitiko rinkinyje esantys klijai – sudėtyje nustatyta cheminės medžiagos tolueno koncentracija viršijo leistinas normas. Produkto ženklinime taip pat nebuvo nurodytos privalomos pavojaus piktogramos, pavojingumo frazės ar atitinkamos atsargumo frazės.

 

Įvertinus visas tyrimo metu nustatytas aplinkybes, rimtą produkto keliamą riziką ir į rinką pateiktų produktų skaičių, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Alburnus“ ir partneriai skirta 1 325 eurų bauda.

 

Bendrovės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

Įstatymų naujovės