en

Įvertinus karnavalinių gaminių saugą rimtų pažeidimų nenustatyta

Įvertinus karnavalinių gaminių saugą rimtų pažeidimų nenustatyta

Asociatyvi nuotrauka

 

Prieššventiniu laikotarpiu Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) didesnį dėmesį skyrė karnavalinių rūbų ir kaukių patikrinimams. Lapkričio–gruodžio mėnesiais vykdytoje tikrinimo programoje didžiausias dėmesys buvo skirtas vaikiškų karnavalinių gaminių saugai ir ženklinimui, kadangi būtent šie gaminiai vaikams aktyviau perkami šventiniams renginiams darželiuose ir mokyklose.

 

Programos metu VVTAT specialistai vertino prekybos vietose vartotojams siūlomų įsigyti karnavalinių kaukių bei drabužių atitiktį teisės aktų nuostatoms, atrinko bandinius, kurių metu įvertino cheminę gaminių sudėtį, o taip pat tikrino, ar vartotojams suteikiama visa privaloma informacija, reikalinga saugiam ir tinkamam gaminio naudojimui.

 

Kiekvienas VVTAT rinkos priežiūros skyrius atliko po 2 karnavalinėmis prekėmis prekiaujančių įmonių patikrinimus, kurių metu laboratoriniams bandymams atrinko 8 karnavalines kaukes. Bandymai dėl ribojamų medžiagų (ftalatų) naudojimo pažeidimų neparodė – visi patikrinti gaminiai savo chemine sudėtimi atitiko saugos reikalavimus ir buvo saugūs naudoti vaikams.

 

Patikrinimų prekybos vietose metu buvo nustatyti keli karnavalinių gaminių ženklinimo pažeidimai – kaukės ženklinimo etiketėje nebuvo pateikta informacija valstybine kalba, nenurodytas gamintojo pavadinimas ar prekės ženklas ir adresas, nenurodyta kilmės šalis.

 

VVTAT primena, kad vaikams skirti ne maisto produktai yra įtraukti į 2020 – 2023 m. VVTAT ne maisto produktų rinkos priežiūros prioritetinių sričių sąrašą, todėl VVTAT ir toliau vykdys patikrinimus šiose prekių grupėse ir tikrins ne tik tokias plačiai naudojamas vaikų prekes, kaip žaislai ar rūbai, bet ir periodiškai vertins kitų vaikams skirtų prekių atitiktį.  

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius