*skip_to_content*
en

Įvyko ketvirtasis susitikimas su elektrotechnikos pardavėjais

Įvyko ketvirtasis susitikimas su elektrotechnikos pardavėjais

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau - VVTAT) tęsia susitikimų ciklą ir š.m. liepos 2 d. jau ketvirtą kartą organizavo nuotolinį seminarą elektrotechnikos prekybininkams.

 

VVTAT organizuotame seminare dalyvavo UAB „Topo grupė“, UAB „GV Group“, UAB „Avitelos prekyba“, UAB „Ermitažas“, UAB „Makveža“, UAB „Verslo vartai“, UAB „Krinona“, UAB „Depo Diy LT“ ir UAB „Emtoservis“ atstovai.

 

Susitikimo metu apžvelgti dažniausi vartotojų nusiskundimai elektrotechnikos prekių srityje, aptartos pagrindinės vartotojų teisės ir verslininkų pareigos mažmeninėje ir nuotolinėje prekyboje bei įmonių atstovams pristatyti svarbiausi sąžiningų vartojimo sutarčių sąlygų principai.

 

Taip pat aptartos konkrečios įmonių skundžiamos sritys, siekiant pabrėžti vykdomos komunikacijos su vartotojais svarbą ir skatinti operatyviau atsakyti į vartotojų prašymus. Vėliau VVTAT dalinosi reikalavimais reklamai, kuriuos iliustravo praktiniais pavyzdžiais, buvo aptartos dažniausiai reklamose nustatomos klaidos, akcentuotas reikalavimas užtikrinti ir skleisti aiškią ir tikslią informaciją apie siūlomų prekių savybes, kainas ir teikiamas nuolaidas.

 

Įmonių atstovai supažindinti su verslininko atsakomybe parduoti saugias ir tinkamu ženklinimu pažymėtas prekes, parduodant prekę – pateikti prekės naudojimo instrukciją lietuvių kalba.

 

UAB „Topo grupė“ atstovas teigė VVTAT organizuotame susitikime dalyvaujantis jau ne pirmą kartą ir džiaugėsi, jog susitikimo metu pateikta informacija yra naudinga ir padeda tobulinti įmonės veiklą.

 

Primename, jog reaguojant į augantį vartotojų skundų dėl elektrotechnikos prekių skaičių, VVTAT organizuoja susitikimų ciklą. Susitikimų su įmonėmis metu skatinama įmonių savireguliacija, siekiant užtikrinti mažesnį kreipimųsi skaičių į vartojimo ginčų sprendimo institucijas ir skatinti kylančias problemas efektyviai spręsti tiesiogiai su pardavėju. Per keturis organizuotus nuotolinius seminarus dalyvavo 24 Lietuvoje elektrotechnikos gaminiais prekiaujančios įmonės, 142 šių įmonių atstovai, atsakyta į 102 seminarų metu užduotus klausimus.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

Įstatymų naujovės