en

Kelionių organizatorių rinkoje - nežymus augimas

Kelionių organizatorių rinkoje - nežymus augimas

Kiek ilgiau nei pusmetį turizmo paslaugų teikėjų priežiūros funkcijas įgyvendinanti Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) pastebi, kad situacija dėl kelionių organizatorių veiklos Lietuvoje išlieka panaši kaip 2018 metais – antrąjį 2019 m. ketvirtį licencijuotų kelionių organizatorių skaičius išaugo vos 2 proc.

 

2019 m. birželio 30 d. duomenimis, Lietuvoje buvo licencijuoti 249 kelionių organizatoriai, iš kurių 120 turėjo išvykstamojo turizmo licencijas, 36 – vietinio turizmo licencijas (18 vietinio ir 18 kombinuotos vietinio bei atvykstamojo) ir 93 – tik atvykstamojo turizmo licencijas. Kaip rodo skaičiai, Lietuvoje licencijuotų kelionių organizatorių dalis išlaiko pusiausvyrą: lyginant rezultatus su ankstesnių metų duomenimis, pernai tuo pačiu laikotarpiu Lietuvoje buvo licencijuoti 244 kelionių organizatoriai, taigi, licencijuotų kelionių organizatorių skaičius išaugo tik 2 proc. Didelio pokyčio nematyti todėl, kad per metus užsiregistruojančių kelionių organizatorių dalis išlieka panaši, kaip ir išsiregistruojančių, t. y. prašančių panaikinti kelionių organizatoriaus pažymėjimą.

 

Vykdydama kelionių organizatorių veiklos priežiūrą, antrąjį metų ketvirtį Tarnyba įvertino 120 išvykstamuoju turizmu užsiimančių kelionių organizatorių finansines ataskaitas. Galima pasidžiaugti, kad visi kelionių organizatoriai atsakingai ir laiku pateikė numatytas ataskaitas. Ataskaitų vertinimo metu Tarnybos specialistai tikrino pateikiamų duomenų kokybę, vykdė kelionių organizatorių bankroto rizikos vertinimą ir atliko kelionių organizatorių turimos prievolių įvykdymo užtikrinimo sumos įvertinimą. Minėtu laikotarpiu dėl nepakankamos prievolių įvykdymo užtikrinimo sumos buvo sustabdyta vieno kelionių organizatoriaus licencija.

 

Kelionių organizatorių pajamos, palyginus su ankstesnių metų rezultatu, augo, todėl bendra kelionių organizatorių, turinčių išvykstamojo turizmo licencijas, prievolių įvykdymo užtikrinimo suma antrąjį metų ketvirtį pasiekė 33 642 149 Eur ir, lyginant su ankstesnių metų laikotarpiu, išaugo 10 proc. Tokia kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo Lietuvoje suma – visų laikų rekordas.

 

Licencijuotų kelionių organizatorių sąrašą galima rasti čia:

https://www.vvtat.lt/vartojimo-paslaugos/turizmo-paslaugos/turizmo-paslaugu-teikejai/128

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius