*skip_to_content*
en

Klaidinančius sveikatingumo teiginius apie pieno produktus skleidusiai bendrovei skirtas įspėjimas

Klaidinančius sveikatingumo teiginius apie pieno produktus skleidusiai bendrovei skirtas įspėjimas

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylą dėl UAB „Žemaitijos pienas” skleistos pieno produktų (pieno, varškės, grietinės) „Saulutė” reklamos, kurioje buvo užsimenama apie žmogaus ligų gydymo ir profilaktines savybes.

 

Skleisdama reikalavimų neatitinkančius sveikatingumo teiginius apie maisto produktus, bendrovė galėjo klaidinti vartotojus dėl maisto produktų savybių bei paskatinti vartoti profilaktiniais ar gydymo tikslais.

 

Reklamoje buvo skleidžiami tokie teiginiai, kaip: „Įprasto skonio pienas, tačiau su didesne nauda, nes padės užtikrinti gerą savijautą, stipresnį imunitetą ir energingumą.“; „Varškė, kurioje gausu įvairių naudingų maistinių medžiagų, vitaminų ir mikroelementų, teigiamai veikiančių žmogaus organizmą – geros savijautos paslaptis.“; Tai tradicinis pieno produktas su papildoma nauda gerai savijautai, stipriam imunitetui ir atsparumui virusams“.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimus UAB „Žemaitijos pirnas“  skirtas įspėjimas. Skiriant įspėjimą atsižvelgta į pažeidimo pobūdį, mastą, trukmę ir bendradarbiavimą tyrimo metu.

 

VVTAT nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

Įstatymų naujovės