en

Koronaviruso prevencija: institucijų rekomendacijos

Koronaviruso prevencija: institucijų rekomendacijos

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba dalinasi atsakingų institucijų rekomendacijoms dėl prevencinių priemonių koronaviruso (COVID-19) laikotarpiu.

 

Rekomendacijos viešbučiams ir kitoms apgyvendinimo įstaigoms

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (toliau – Sveikatos apsaugos ministerija) parengė rekomendacijas apgyvendinimo paslaugų teikėjams dėl prevencinių priemonių koronaviruso laikotarpiu. Rekomendacijose pateikiama pagrindinė informacija, kaip turėtų elgtis viešbučio personalas, teikdamas paslaugas asmenims, atvykusiems iš viruso paveiktų teritorijų, taip pat pateikiama bendroji informacija apie taikytinas higienos bei kitas prevencines priemones. Išsamiau https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/viesbuciams-rekomenduojama-taikyti-iprastas-prevencines-priemones.

 

Aplinkos valymo ir dezinfekcijos rekomendacijos

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat teikia rekomendacijas, kaip ir kokiomis priemonėmis valyti paviršius, ypač tuos, kurie yra liečiami dažniausiai, t. y. langų, tualeto ir vonios kambario paviršius. Išsamiau https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/siekiant-apsisaugoti-nuo-infekciju-rekomenduojama-pasirupinti-pavirsiais.

 

Rekomendacijos rankų higienai

Sveikatos apsaugos ministerija teikia rekomendacijas, kaip tinkamai laikytis rankų higienos ir kokias priemones rekomenduojama naudoti. Išsamiau http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/tinkama-ranku-higiena-butina-siekiant-apsisaugoti-nuo-infekciju.

 

Rekomendacijos maitinimo įstaigoms

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba teikia rekomendacijas dėl papildomų prevencijos priemonių maisto tvarkymo subjektams. Maitinimo įstaigos turi pasirūpinti rankų dezinfekcinėmis priemonėmis, rankų plovimo instrukcijomis, tinkamai dezinfekuoti patalpas ir įvairius liečiamus paviršius. Išsamiau https://vmvt.lt/naujienos/rekomendacijos-maisto-tvarkymo-subjektams-saugantis-koronaviruso-butina-imtis-papildomu.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius