en

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas: VVTAT sprendimas dėl UAB „Natural Pharmaceuticals“ nesąžiningos komercinės veiklos – pagrįstas

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas: VVTAT sprendimas dėl UAB „Natural Pharmaceuticals“...

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas š. m. vasario 7 d. atmetė UAB „Natural Pharmaceuticals“ apeliacinį skundą dėl Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) nutarimo panaikinimo. 2016 m. rugsėjį už vykdytą nesąžiningą komercinę veiklą Tarnybos komisijos sprendimu bendrovei buvo skirta 4000 eurų bauda.

 

Vykdė agresyvią komercinę veiklą

 

UAB „Natural Pharmaceuticals“ atstovai skambindavo vartotojams ir siūlydavo dalyvauti sveikatingumo programoje, t. y. nemokamai išbandyti maisto papildų pakuotę, o vėliau, nepageidaujant gauti mokamos pakuotės – atšaukti savo dalyvavimą. Visgi, vartotojams bandant atsisakyti dalyvavimo programoje, bendrovė, neturėdama vartotojų rašytinio sutikimo sudaryti nuotolinę sutartį ar sutikimo pasirašyti pateiktą pasiūlymą, laikė sutartis sudarytomis ir vartotojų atsisakymų nepriėmė. Nors UAB „Natural Pharmaceuticals“ ir vartotojų nesiejo jokie sutartiniai santykiai, bendrovė siuntė savo prekes ir vėliau, pasitelkusi skolų išieškojimo bendrovę, reikalavo už jas susimokėti.

 

Teismai Tarnybos sprendimą pripažįsta teisėtu ir pagrįstu

 

Dar 2017 m. balandį Vilniaus apygardos administracinis teismas pripažino, kad UAB „Natural Pharmaceuticals“ veikla, siunčiant prekes ir raginimus už jas susimokėti, kai nuotolinės sutartys su vartotojais nebuvo sudarytos, neatitinka profesinio atidumo reikalavimų ir yra laikytina agresyvia komercine veikla. Tuomet teismaspalaikė Tarnybos poziciją, kad UAB „Natural Pharmaceuticals“ turėjo įgyvendinti Civiliniame kodekse įtvirtintas pareigas, t. y., vartotojui sutikus sudaryti nuotolinę sutartį patvirtinti pasiūlymą vartotojui patvarioje laikmenoje, o tokią nuotolinę sutartį laikyti sudaryta nuo tada, kai vartotojas pasirašo pasiūlymą arba išsiunčia verslininkui savo rašytinį sutikimą.

 

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo vertinimu Tarnyba pagrįstai konstatavo, kad UAB „Natural Pharmaceuticals“ pažeidė Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatas, o bendrovės veiksmai negali būti vertinami niekaip kitaip kaip agresyvi komercinė veikla, todėl Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas liko nepakeistas, o bendrovės apeliacinis skundas buvo atmestas.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius