en

Maisto papildų reklamoje – klaidinimas dėl gydomųjų ir profilaktinių savybių

Maisto papildų reklamoje – klaidinimas dėl gydomųjų ir profilaktinių savybių

Asociatyvi nuotrauka

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) nustatė, kad UAB „Laktopolis“ siūlomų maisto papildų reklamose vartoti draudžiami teiginiai apie maisto papildų maistingumą ir sveikatingumą.

 

VVTAT gavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Reklamos įstatymo pažeidimo protokolą dėl UAB „Laktopolis“ tinklalapyje www.ambermix.lt ir socialinio tinklo Facebook paskyroje skleistos reklamos. Tarnyba nustatė, jog draudžiami teiginiai buvo naudoti „Vitaminas C 1000 mg N90“, „Multivitamin N90“ ir „X Complex N120“ maisto papildų reklamose.

 

Reklamose naudoti tokie teiginiai, kaip „...Kasdien profilaktiškai naudojamas vitaminas C sumažina peršalinimo trukmę 8 proc. suaugusiems ir 14 proc. vaikams“, „Profilaktinis, reguliarus vitamino C vartojimas sumažina sportininkų riziką peršalti 50 proc.“, „Maisto papildas taip pat teigiamai veikia mėgėjiškai sportuojančių bei kasdien nesportuojančių asmenų sveikatos būklę“, „Vienintelis toks visapusiškas ir veiksmingas, skatinantis natūralų testosterono atsinaujinimą ir gamybą bei augimo hormono gamybos padidėjimą“, „Tai yra galingas antioksidantas, o tai apsaugo organizmą nuo daugybės ligų“ ir kt.

 

Vertindama bylos aplinkybes, VVTAT komisija pažymėjo, jog reklamuojami papildai nėra vaistiniai preparatai, todėl negali būti reklamuojamai nurodant ar užsimenant apie vaistinio preparato savybes. Šiuo atveju UAB „Laktopolis“ skleidė teiginius apie žmogaus organizmo sistemų ligų prevenciją ir gydymą, kuri galėjo būti aktuali plačiam vartotojų ratui ir galėjo suklaidinti vartotojus bei sudaryti įspūdį, jog šie papildai pasižymi ligų gydymo, profilaktinėmis ir kitomis savybėmis, kurių iš tiesų neturi.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pažeidimo mastą ir trukmę, įmonės geranorišką bendradarbiavimą bei nedelsiant nutrauktą klaidingų reklamų sklaidą, UAB „Laktopolis“ už Reklamos įstatymo 14 straipsnio 1 dalies pažeidimą skirtas įspėjimas.

 

VVTAT komisijos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo dienos gali būti skundžiamas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius