*skip_to_content*
en

MB „PJAUNU GRYBĄ“KLAIDINO VARTOTOJUS APIE MAISTO PAPILDŲ SAVYBES

MB „PJAUNU GRYBĄ“KLAIDINO VARTOTOJUS APIE MAISTO PAPILDŲ SAVYBES

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylą dėl MB „Pjaunu grybą“ skleistos maisto papildų reklamos, kurioje buvo užsimenama apie žmogaus ligų gydymo ir profilaktines savybes.

 

Skleisdama reikalavimų neatitinkančius sveikatingumo teiginius apie 9 maisto papildus: „Lion‘s Mane kapsiulės“, „Kordicepso kapsulės“, „Ausiagrybio kapsulės“, „Čiaga kapsulės“, „Reishi kapsulės“, „Maitake kapsulės (Grifola frondosa)“, „Lion‘s Mane grybo ekstraktas –tinktūra (100 ml)(Hericium erinaceus)“, „Reishi grybo ekstraktas – tinktūra ( 100 ml) (Ganoderma lucidum)“, „Čaga (juodojo beržo grybo) ekstraktas – tinktūra (100 ml) (Inonotus Obliquus)“), vartojo sveikatingumo teiginius, kuriais nurodoma ar užsimenama apie žmogaus ligų gydymo ar profilaktines savybes ir kitas sveikatingumo savybes, kurių jie neturi.

 

Reklamoje buvo skleidžiami tokie teiginiai, kaip: „gali padėti pagerinti atmintį, dėmesį ir koncentraciją; „manoma, kad jis gali būti naudingas sergant (arba prevenciškai) tokiomis ligomis kaip Alzheimerio liga ir demencija.”; „tyrimų duomenimis, gericijus gali padėti sumažinti nerimo ir depresijos simptomus. gali padėti sumažinti aukštą kraujospūdį, cholesterolio kiekį ir pagerinti širdies bei kraujagyslių sistemos veiklą; „didelio susidomėjimo susilaukė cordyceps priešvėžinės savybės ir gebėjimas sumažinti ar net panaikinti tradiciniais vėžio gydymo metodais sukeltus šalutinius poveikius”; „cordyceps gali padėti sumažinti vėžio gydymo sukeltą šalutinį poveikį.“ ir pan.

 

Vartotojai, skaitydami bendrovės informaciją galėjo nepagrįstai sudaryti įspūdį, kad reklamuoti maisto papildai yra naudingi sveikatai ar su sveikata susijusiai gerai savijautai, gali padėti sustiprinti imuninę sistemą, apsisaugoti nuo infekcijų bei ligų. 

 Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimus MB „Pjaunu grybą“ skirta 1537 eur. bauda. Skiriant baudą atsižvelgta į pažeidimo pobūdį, mastą, trukmę ir bendradarbiavimą tyrimo metu.

 

VVTAT nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Įstatymų naujovės