en

Nacionalinei vartotojų konfederacijai skirtas finansavimas grupės ieškinių teikimui

Nacionalinei vartotojų konfederacijai skirtas finansavimas grupės ieškinių teikimui

Teisingumo ministro įsakymu (Nr. 1R-131) Nacionalinei vartotojų konfederacijai skirta finansinė parama išlaidoms, susijusioms su grupės ieškiniais dėl vartotojų apsaugos ir (ar) ieškiniais ar skundais dėl vartotojų viešojo intereso gynimo, apmokėti.

 

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba primena, kad šiuo metu galiojantis teisinis reglamentavimas numato grupės ieškinio institutą, kuriuo pasinaudodamos vartotojų asociacijos gali kreiptis į teismą ir apginti tapataus ar panašaus pobūdžio vartotojų materialines teises ar įstatymų saugomus interesus. Vartotojų asociacijos tokiose bylose veikia kaip grupės atstovės, kurios gali atstovauti visiems vartotojams.

 

Grupės ieškinio institutas leidžia ginti pažeistus vartotojų interesus, kai keli ieškovai tam pačiam atsakovui kelia iš esmės tokius pačius reikalavimus. Tokį ieškinį gali teikti ne mažesnės kaip 20 asmenų grupės.

 

Išsamesnė informacija dėl galimybių jungtis prie grupės ieškinių skelbiama Nacionalinės vartotojų konfederacijos interneto svetainėje http://vartotojai.eu/.