en

Naujos galimybės Elektroninio ginčų sprendimo platformoje

Naujos galimybės Elektroninio ginčų sprendimo platformoje

Elektroninio ginčų sprendimo platforma – puikus įrankis tiems, kurie pirkdami prekes ir paslaugas internetu Lietuvoje ar bet kurioje kitoje Europos Sąjungos šalyje, Norvegijoje, Islandijoje bei Lichtenšteine susidūrė su problemomis spręsdami ginčą su verslininku. Platforma suteikia galimybę nesudėtingai ir neišeinant iš namų spręsti tarp vartotojo ir verslininko kilusį ginčą, taip išvengiant tiek atstumo, tiek kalbos barjerų.

 

Prieš kelias dienas atsinaujinusi Elektroninio ginčų sprendimo platforma siūlo naujus interaktyvius būdus, kaip rasti labiausiai vartotojo poreikius atitinkantį ginčo sprendimo įrankį. Vartotojui suteikiama unikali galimybė vienoje vietoje rasti visą aktualią informaciją apie ginčų sprendimo priemones bei būdus – Elektroninio ginčų sprendimo platformą, Europos vartotojų centrus, vartotojo šalyje veikiančias ginčų sprendimo subjektus, kitas nacionalines vartotojų institucijas.

 

Be minėtos naujovės, dabar, dar nepradėjus ginčo nagrinėjimo platformoje procedūros ir šalims nesutarus dėl ginčų sprendimo subjekto, vartotojas ir verslininkas turi galimybę tiesiogiai platformoje apsikeisti žinutėmis bei kita aktualia informacija ir taip išspręsti kilusį ginčą taikiai. Platformoje ginčus sprendžiantiems vartotojams užsienio kalbos žinios nebūtinos, kadangi platformoje veikianti automatinio vertimo paslauga suteikia galimybę lengvai išversti kiekvieną gaunamą žinutę. Tiesioginių pokalbių funkcija gali būti ypač naudinga, jei vartotojas dar nesusisiekė su verslininku tiesiogiai, tačiau verslininkas yra linkęs bendradarbiauti. Tiesioginių pokalbių metu ginčo šalys taip pat nesunkiai gali keistis dokumentais, pavyzdžiui, pateikti nekokybiškos prekės nuotraukas, prisegti sutarties kopiją ir pan.

 

Apsilankykite platformoje ir jos nauda įsitikinkite patys: http://ec.europa.eu/odr/.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius