*skip_to_content*
en

Nepageidaujamą reklamą siuntusi UAB „Draugas.lt projektai“ sulaukė įspėjimo

Nepageidaujamą reklamą siuntusi UAB „Draugas.lt projektai“ sulaukė įspėjimo

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) gavo vartotojo prašymą dėl UAB „Draugas.lt projektai“ teiktos nepageidaujamos reklamos. Neturėdama vartotojo sutikimo, bendrovė siuntė reklaminius pranešimus elektroniniu paštu ir taip pažeidė Reklamos įstatymo nuostatas.

 

Vartotojas VVTAT informavo, jog gavęs nepageidaujamą reklamą elektroniniu paštu, kreipėsi į bendrovę, prašydamas daugiau nebesiųsti reklaminio turinio laiškų. Nors bendrovė patikino, kad daugiau reklamos nebesiųs, ilgai netrukus vartotojas pakartotinai gavo bendrovės reklaminį laišką.

 

VVTAT komisijai įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, pažeidimo mastą ir trukmę, t. y. tai, kad bendrovė nepageidaujamą reklamą siuntė ne vieną kartą, už Reklamos įstatymo 13 straipsnio, numatančio, kad reklama elektroniniu paštu gali būti teikiama tik reklamos vartotojo sutikimu, pažeidimą UAB „Draugas.lt projektai“ skirtas įspėjimas.

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Primename, jog reklama telefonu ir elektroniniu paštu gali būti teikiama tik reklamos vartotojui sutikus ar gavus reklamos vartotojo prašymą. Draudžiama teikti reklamą, jei yra išreikštas aiškus reklamos vartotojo nesutikimas.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

Įstatymų naujovės