*skip_to_content*
en

Nesaugias vaikams skirtas prekes teikusiai įmonei skirta bauda

Nesaugias vaikams skirtas prekes teikusiai įmonei skirta bauda

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) išnagrinėjo bylą dėl pavojingų gaminių - žaislų rinkinio, šuniuko, lėlės su vežimėliu ir džemperio, kuriuos į Lietuvos rinką teikė UAB „Lemontas“.

 

Cypiančių guminių žaislų rinkinys „Yellow Duck adventure New Journey“  neatitiko saugos reikalavimų, nes bandymų metu sugriebiamos žaislo dalys atsiskyrė ir telpa į mažų dalių cilindrą, dėl ko kyla pavojus vaikui užspringti ar uždusti; gaidelio, žuvytės, krokodilo dalys dalinai įeina į A šablono angą ir išsikiša už apatinės pusės, dėl ko žaislas neatitinka privalomų saugos reikalavimų ir kyla rizika susižeisti.

 

Dėl ant žaislo - šuniuko korpuso briaunų esančių šerpetų, žaidžiant kyla rizika susižeisti ar įsibrėžti. Bandymų metu atsiskyrė žaislo dalys, o baterijų dėžutė nėra apsaugota metaliniu varžteliu ir ją galima lengvai atidaryti be įrankio, taip kyla pavojus vaikui susižeisti ar užspringti.

 

Saugos reikalavimų neatitiko ir lėlė su vežimėliu. Vežimėlio korpuso vamzdeliai neapsaugoti dangteliais, tempimo bandymų metu atsiskyrė žaislų detalės, atsidengė elektros laidai. Atsiskyrusios mažos detalės kelia rimtą riziką užspringti ar susižeisti.

 

Bendrovės į rinką teiktas vaikiškas džemperis „Shine“ taip pat neatitiko saugos reikalavimų, kurie nurodo „Neturi būti modeliuojami, gaminami ar tiekiami mažiems vaikams skirti drabužiai, kurių įveriamosios ar funkcinės virvelės būtų galvos, kaklo arba viršutinėje krūtinės ląstos srityje”. Mažiems vaikams skirtuose drabužiuose esančios virvelės gali kelti susižeidimo, pasismaugimo pavojų.

 

Atsižvelgiant į pažeidimų pobūdį bei mastą (produktų grupę, rizikos lygį, tiektų rinkai produktų kiekį), UAB „Lemontas“ skirta 800 eurų bauda.

 

! Vartotojus, įsigijusius šiuos gaminius, raginame kreiptis į pardavėją, grąžinti įsigytą prekę ir susigrąžinti sumokėtus pinigus. !

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Įstatymų naujovės