*skip_to_content*
en

Nesaugios sudėties kilimėlis voniai ir moteriškas žiedas kėlė pavojų sveikatai

Nesaugios sudėties kilimėlis voniai ir moteriškas žiedas kėlė pavojų sveikatai

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) skyrė ekonomines sankcijas UAB „Cindira“ ir UAB „Lucinija“ – bendrovės teikė į Lietuvos rinką pavojingus ne maisto produktus.

 

VVTAT Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą UAB „Ermitažas“ parduotuvėje, kur bandymams atrinko PVC kilimėlį su siurbtuku „Benedomo“ (importuotojas UAB „Lucinija“). Bandymų metu nustatyta, kad kilimėlio cheminės savybės neatitinka keliamų saugos reikalavimų, t. y. cheminės medžiagos di-2-etilheksilftalato koncentracija viršija leistinas normas. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir į rinką pateiktų produktų skaičių, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Lucinija“ skirta 1 325 eurų bauda.

 

Dar vienas nesaugus produktas nustatytas UAB „Cindira“ prekybos centre. Bendrovė teikė į rinką moterišką žiedą su akutėmis, kuris neatitiko cheminės sudėties reikalavimų. Bandymų metu nustatyta, kad žiedas išskiria per didelį nikelio kiekį, kuris yra stiprus dirgiklis ir sukelia alergines reakcijas ilgą laiką liečiantis su oda. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes ir pažeidimo mastą, už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Cindira“ skirta 700 eurų bauda.

 

Abi bendrovės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

Įstatymų naujovės