*skip_to_content*
en

Nesaugius vaikiškus drabužius tiekusioms bendrovėms skirtos baudos

Nesaugius vaikiškus drabužius tiekusioms bendrovėms skirtos baudos

Vykdydama Virvelių ir įveriamų virvelių vaikų drabužiuose tikrinimo programą bei gautą pranešimą, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) atliko patikrinimus ir nustatė, jog į rinką, nesilaikydami reikalavimų, vaikiškus drabužius tiekė UAB „Mabė“, UAB „Gaubo stogai“ ir Mindaugas Klevinskas, vykdantis veiklą pagal individualios veiklos pažymą.

 

UAB „Mabė“ rinkai teiktos prekės –  vaikiški bliuzonai „Miss Zelish“ ir „CUPONI“  bei UAB „Gaubo stogai“  į rinką tiekti vaikiška striukė „Setty Koop“ ir vaikiškas bliuzonas „Rio Bam Bam“, neatitiko darniojo standarto LST EN 14682:2015 “ Vaikiškų drabužių sauga. Vaikiškų drabužių virvelės ir įveriamosios virvelės. Techniniai reikalavimai“ (toliau – Standartas):  „Neturi būti modeliuojami, gaminami ar tiekiami mažiems vaikams skirti drabužiai, kurių įveriamosios ar funkcinės virvelės būtų galvos, kaklo arba viršutinėje krūtinės ląstos srityje” reikalavimų. Dėl virvelių apsivijimo apie kaklą ir uždusimo pavojaus kelia mažiems vaikams rimtą riziką.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes UAB „Mabė“ skirta 300 eurų bauda, o UAB „Gaubo stogai“ - 200 eurų bauda.

 

Mindaugas Klevinskas, vykdantis veiklą pagal individualios veiklos pažymą, rinkai tiekė džemperius „iDEa“ ir liemenes „iDEa“, kurios neatitiko Standarto:  „Neturi būti modeliuojami, gaminami ar tiekiami mažiems vaikams skirti drabužiai, kurių įveriamosios ar funkcinės virvelės būtų galvos, kaklo arba viršutinėje krūtinės ląstos srityje“ reikalavimų. Liemenės vyresniems vaikams neatitiko Standarto: „Funkcinės virvelės turi būti ne ilgesnės kaip 7.5 cm. Funkcinės virvelės negali būti pagamintos iš elastinių virvelių“ reikalavimų.

 

Įvertinus riziką, nustatyta rimta rizika – kyla susižalojimo pavojus (gobtuvuose panaudotos įveriamosios funkcinės tekstilinės virvelės, kurių ilgiai apie 33 cm ir 27 cm, gali užsikabinti už žaidimų aikštelės įrenginių, čiuožyklų, atramų, laikiklių, atplaišų, vaikui nukirtus gali susižeisti ar pasismaugti.

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, skirta 400 eurų bauda.

 

! Vartotojus, įsigijusius šiuos pavojingus produktus, raginame NENAUDOTI ŠIŲ PRODUKTŲ, kreiptis į pardavėją, grąžinti įsigytas prekes ir susigrąžinti sumokėtus pinigus !

 

Tarnybos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Įstatymų naujovės