*skip_to_content*
en

Nesaugius žaislus, girliandas ir stiklų ploviklius teikusioms bendrovėms skirtos baudos

Nesaugius žaislus, girliandas ir stiklų ploviklius teikusioms bendrovėms skirtos baudos

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylas dėl pavojingų produktų, kuriuos į Lietuvos rinką teikė UAB „RIMI LIETUVA“, UAB „Tavo noras“, UAB „ Opoltrans Lithuania “ ir UAB „MPORTAS“.

 

Pavojingą žaislą - gyvatę „Nature Word“ - į rinką teikė UAB „RIMI LIETUVA“. Tyrimų metu nustatytas viršytas ftalatų kiekis, todėl kyla rizika apsinuodyti.

 

Atsižvelgus į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, UAB „RIMI LIETUVA“ skirta 1325 eurų bauda.

 

Reikalavimų taip pat neatitiko UAB „Tavo noras“ į rinką teiktas žaislas – barškučių rinkinys „my Baby RATTLES“. Bandymais nustatyta, kad barškučių rinkinys yra pavojingas jaunesniems kaip 3 metų vaikams, nes mechaninės ir fizikinės savybės neatitinka žaislų saugos darniojo reikalavimų. Bandymų metu sulūžo, atsiskyrė ir iškrito barškučių dalys, iškritę barškantys komponentai yra pernelyg maži, todėl kelia pavojų susižeisti.

 

Įvertinus žaislo riziką, nustatyta, kad vaikui žaidžiant, kyla pavojus užspringti, uždusti ir susižeisti. Atsižvelgiant į nustatytas aplinkybes, UAB „Tavo noras“ skirta 1000 eurų bauda.

 

Produktų saugos reikalavimų neatitiko ir UAB „MPORTAS“ į rinką teiktos kalėdinės girliandos 100 LED. Bandymų metu nepakankamo diametro laidininkas, kaista, gali užsidegti, todėl kyla elektros smūgio pavojus ir pavojus sveikatai.

 

Atsižvelgus į tyrimo metu nustatytas aplinkybes, UAB „ MPORTAS “ skirta 1000 eurų bauda.

 

Kitą pavojingą gaminį – Žieminis stiklų ploviklį -22℃– į rinką teikė UAB „Opoltrans Lithuania“. Bandymais nustatyta, kad ploviklis neatitinka medžiagai metanoliui nustatytų apribojimų. Taip pat pakuotės ženklinimo etiketėje nebuvo nurodytas žodis ,,PAVOJINGA”, tiekėjo (platintojo) telefono numeris, elektroninio pašto adresas ir nuorodos, kurioje galima rasti šio ploviklio ingredientų sąrašą, adresas.

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, UAB „Opoltrans Lithuania“ skirta 700 eurų bauda.

 

Taikydama sankcijas bendrovėms, VVTAT komisija atsižvelgė į pažeidimų pobūdį bei mastą (produktų grupę, rizikos lygį, tiektų rinkai produktų kiekį).

 

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

Vartotojus, įsigijusius šiuos gaminius, raginame kreiptis į pardavėją, grąžinti įsigytą prekę ir susigrąžinti sumokėtus pinigus.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

2021-11-08

Įstatymų naujovės