en

Nesaugius žaislus ir elektrinę girliandą į rinką teikusioms įmonėms – sankcijos

Nesaugius žaislus ir elektrinę girliandą į rinką teikusioms įmonėms – sankcijos

Produkto sauga – reikšmingas kriterijus renkantis pirkinį, ypač jei tai elektrotechnikos gaminys ar pirkinys mūsų mažiesiems. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) informuoja apie Lietuvos rinkoje nustatytus nesaugius gaminius ir bendrovėms taikytas sankcijas.

 

 

 

Tarnybos Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą UAB „Lineira“ prekybos vietojeir bandymams atrinko žaislą – meškėną su riedlente „MAGIC Skateboard LIHONQI TOYS“ (gamintojas – Kinija). Atlikus bandymus nustatyta, kad atskirose žaislo vietose esančiuose lydmetaliuose nustatytos švino ir kadmio koncentracijos viršija ribines vertes ir taip kelia rimtą riziką – cheminį pavojų. Įvertinus nustatytas aplinkybes, bendrovės bendradarbiavimą, tai, kad nei vienas žaislas nepateko į rinką ir nėra nukentėjusiųjų, UAB „Lineira“ skirtas įspėjimas.

 

  

 

Tarnybos Kauno regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą UAB „Nersama“ prekybiniame padalinyje Mažeikiuose ir atrinko bandymams žaislus – plastikinę gulbę „Toys“ ir karinį rinkinį „Shot gun“ (gamintojas – Kinija). Bandymų metu nustatyta, kad žaislų mechaninės ir fizikinės savybės neatitinka produktų saugos reikalavimų, t. y. tempimo bandymo metu atsiskyrusios detalės telpa į smulkių dalių cilindrą, todėl naudojami pagal paskirtį ar numanomu būdu žaislai gali kelti pavojų vaikų saugai ir sveikatai. Taip pat nustatyta, kad karinio rinkinio „Shot gun“ ženklinimas neatitinka reikalavimų – nėra nurodyta „Įspėjimas“ Nenukreipti į akis arba veidą“. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, realizuotą nesaugių žaislų skaičių (apie 300 vnt.), bendrovės bendradarbiavimą tyrimo metu ir tai, kad nukentėjusiųjų nėra, UAB „Nersama“ skirta 796 eurų bauda.

 

 

Tarnybos Klaipėdos regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą UAB „Nersama“ Klaipėdos filialo didmeninės-mažmeninės prekybos sandėlyjeir atrinko bandymams žaislus – šautuvą „MULTIFUNCTION GUN“ ir meškiuką „Bear Feeling Happy“ (gamintojas – Kinija). Atlikus bandymus nustatyta, kad atskirose šautuvo ir meškiuko vietose esančiuose lydmetaliuose švino ir kadmio koncentracijos viršija ribines vertes. Taip pat nustatyta, kad saugos reikalavimų neatitinka meškiuko mechaninės savybės, t. y. žaislų, skirtų jaunesniems kaip 3 metų vaikams, baterijos turi būti nepasiekiamos be įrankio. Žaislams nustatyta vidutinė rizika. Įvertinus nustatytas aplinkybes, bendrovės bendradarbiavimą ir tai, kad nėra nukentėjusiųjų, UAB „Nersama“ skirta 796 eurų bauda.

 

 

 

Tarnybos Vilniaus regiono rinkos priežiūros skyrius atliko patikrinimą UAB „Urmo grupė“ prekybos centre ir bandymams atrinko elektrinę girliandą ART No: RS003B (gamintojas – Kinija). Bandymų metu nustatyta, kad girlianda neatitinka saugos reikalavimų: nepateikta visa informacija, kuri gali būti reikalinga tinkamam instaliavimui, naudojimui ir priežiūrai užtikrinti; nenurodytas II klasės simbolis; valdymo įtaisas nėra patikimai pritvirtintas prie girliandos kabelio; girliandos vidiniai ir išoriniai kabeliai yra lengvesni, negu reikalaujama; tvirtinimo įtaiso konstrukcija neapsaugo laidų nuo įtempimų; kabelio tarp šakutės ir pirmojo lempos lizdo ilgis turi būti ne mažiau 1,5 m (yra 0,82 m); girlianda nėra pakankamai mechaniškai atspari; apsauginiai apdangalai nėra mechaniškai tvirti. Produktui nustatyta rimta rizika – elektros smūgio pavojus. Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, realizuotą produktų skaičių (5 vnt.), bendrovės bendradarbiavimą ir tai, kad nukentėjusiųjų nėra, UAB „Urmo grupė” skirta 400 eurų bauda.

 

Bendrovės įpareigotos nedelsiant sustabdyti nesaugių produktų teikimą į rinką, pašalinti juos iš rinkos, įspėti vartotojus bei susigrąžinti iš vartotojų nesaugius produktus.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius