*skip_to_content*
en

Netinkamus sveikatingumo teiginius interneto tinklalapiuose ir nuomonės formuotojų paskyrose skleidusioms bendrovėms skirti įspėjimai

Netinkamus sveikatingumo teiginius interneto tinklalapiuose ir nuomonės formuotojų paskyrose...

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo UAB „Aivaro sportas“  bei UAB „ASUN“ bylas dėl Reklamos įstatymo pažeidimų. Skleisdamos reikalavimų neatitinkančius sveikatingumo teiginius, bendrovės galėjo klaidinti vartotojus dėl maisto papildų ir maisto produktų savybių bei skatinti juos vartoti reklamose minėtų ligų gydymui ir profilaktikai.

 

UAB „Aivaro sportas“, reklamuodama maisto papildus bei maisto produktą naudojo reikalavimų neatitinkančius sveikatingumo teiginius, tokius kaip:  „chlorofilas – ypač tinka nėščioms ir maitinančioms moterims, seniems ir nusilpusiems žmonėms. Taip pat tiems, kurie gyvena arba dirba padidintos radiacijos ar užterštumo zonose, uždarose patalpose, kur mažai saulės šviesos. <...> Tai puikus vaistas nuo skydliaukės, inkstų, sąnarių ar ginekologinių ligų" ir kt., kurie galėjo sudaryti įspūdį, kad šis maisto papildas pasižymi gydomosiomis savybėmis, kurių neturi.

 

Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimai taip pat nustatyti UAB „ASUN“ maisto papildų reklamoje. Bendrovė interneto tinklalapyje bei socialinių tinklų paskyrose skleidė teiginius: , tokius kaip: Asun „Naktinis užkandis“ su gliukomananu (kuris išbrinksta skrandyje ir sukuria sotumo jausmą). Produkto formulė sukurta siekiant suteikti sotumo jausmą, didinant produkto kiekį skrandyje, tiesiogiai slopinant apetitą ir atliekant raminamąjį poveikį. Naktiniai užkandžiai taip pat turi bendrą teigiamą poveikį virškinimo sistemai ir visam kūnui, tuo pačiu stiprindami imuninę sistemą. <...> rekomenduojame išbandyti savo sveiką užkandį, kuris iškart suteikia pasisotinimą ir sotumą: nėra jokio kaltės jausmo! <...> Siekiant sumažinti kūno svorį yra rekomenduojama sukramtyti vieną rutuliuką 3 kartus per dieną likus 2 valandoms iki valgymo užsigeriant stikline vandens. <...>.“; „Stiprus imunitetas – žolelių mišinys su ramunėlėmis, kur jeigu pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, reikia porą rutuliukų šauti ir kaip nebūta to peršalimo!“ bei kt. Minėti teiginiai galėjo sukurti nepagrįstą įspūdį apie minėtų maisto papildų gydomąsias savybes bei savybes, kurių tie produktai iš tiesų neturi, ir klaidinti vartotojus. 

 

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes, už Reklamos įstatymo nuostatų pažeidimus UAB  „Aivaro sportas“  bei UAB „ASUN“ skirti įspėjimai. Skiriant įspėjimus atsižvelgta į pažeidimų pobūdį, mastą, trukmę ir bendradarbiavimą tyrimo metu.

 

VVTAT nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. 

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

Įstatymų naujovės