*skip_to_content*
en

Nubaustos vartotojus klaidinusios bendrovės

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – Tarnyba) už vartotojų klaidinimą ir Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo (toliau – Įstatymas) nuostatų pažeidimus skyrė sankcijas bendrovėms UAB „Topo grupė“ ir UAB „1A.LT“.

 

Vartotojo prašymo pagrindu atlikus tyrimą dėl bendrovės UAB „Topo grupė“ veiklos, nustatyta, kad bendrovė reklaminiame prekės skelbime teikė klaidingą informaciją apie prekės nuolaidą, nors iš tiesų nurodoma prekės kaina buvo reguliari. Įvertinus bylos aplinkybes, už Įstatymo nuostatų pažeidimą bendrovei skirta 300 EUR bauda.

 

Pažeidimų nustatyta ir elektroninėje prekyboje. Vartotojų prašymų pagrindu atliktas tyrimas dėl UAB „1A.LT“ veiksmų: vartotojai prašymuose nurodė, kad įvykdžius prekių užsakymą, prekes atsisakyta parduoti, nurodant, kad įvyko sistemos klaida ir užsakytų prekių bendrovė neturi. Nepaisant to, bendrovė savo tinklalapyje ir toliau skelbė informaciją apie galimybę įsigyti šias prekes. Įvertinus tyrimo aplinkybes, už vartotojų suklaidinimą ir vykdytą nesąžiningą komercinę veiklą bendrovei skirta 1 000 EUR bauda.

 

Atkreipiame vartotojų dėmesį, kad prieš sudarydamas vartojimo sutartį, pardavėjas privalo aiškiai ir suprantamai suteikti vartotojui būtiną, teisingą, išsamią ir neklaidinančią informaciją (taip pat ir informaciją apie prekės kainą). Neįvykdęs arba netinkamai įvykdęs pareigą suteikti informaciją vartotojui, pardavėjas turi atlyginti dėl to vartotojo patirtus nuostolius. Atsižvelgiant į tai, pastebėjus prekės kainos neatitikimų ar kitos klaidinančios informacijos apie parduodamas prekes, reikėtų fiksuoti galimą pažeidimą ir nedelsiant kreiptis į pardavėją. Jeigu vartotojo reikalavimas nėra tenkinamas, siūloma pardavėjui pateikti savo reikalavimą raštu bei pranešti Tarnybai apie vykdomą galimai nesąžiningą komercinę veiklą.

 

Informuojame, jog už nesąžiningą komercinę veiklą komercinės veiklos subjektams Tarnyba pagal savo kompetenciją gali skirti nuo 289 iki 8 688 EUR, o esant atsakomybę sunkinančioms aplinkybėms – iki 34 754 EUR baudą.

 

Įstatymų naujovės