*skip_to_content*
en

Nuomos preliminarioje sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

Nuomos preliminarioje sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nesąžiningų sutarčių sąlygų požiūriu įvertino sodybos „Memelio dvaras“ nuomos preliminarios sutarties sąlygas.

 

VVTAT komisija išnagrinėjo sodybos „Memelio dvaras“ nuomos preliminarios sutarties Nr. 2021-021 sąlygas nesažiningų sąlygų taikymo požiūriu ir 2021 m. liepos 16 d. priėmė nutarimą Nr. 10E-1821, kuriuo nustatė, kad tam tikros minimos sutarties sąlygos atitinka Civilinio kodekso 6.228(4) straipsnyje įtvirtintus vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijus.

 

Dalis sutarties sąlygų iš esmės pažeidžia sutarties šalių teisių ir pareigų pusiausvyrą, vartotojo teises ir interesus, nustato neproporcingai didelę vartotojo civilinę atsakomybę už sutarties neįvykdymą ar netinkamą įvykdymą, suteikia teisę verslininkui vienašališkai be sutartyje numatyto ar pakankamo pagrindo keisti sutarties sąlygas bei suvaržo vartotojo teisę pareikšti ieškinį pagal savo gyvenamąją vietą.

 

VVTAT informuoja, kad vartotojai, patyrę žalą dėl sutarties sąlygų, kurios aukščiau minimu nutarimu buvo pripažintos nesąžiningomis, dėl patirtos žalos atlyginimo turi teisę kreiptis į VVTAT Vartotojų teisių apsaugos įstatyme nustatyta tvarka arba kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą.

Įstatymų naujovės