en

Nuomos sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

Nuomos sutartyje nustatyta nesąžiningų sąlygų

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) nesąžiningų sutarčių sąlygų požiūriu įvertino UAB „Verslama“ nuomos sutarties sąlygas.

 

VVTAT komisija išnagrinėjo UAB „Verslama“ 2019 m. gruodžio 10 d. nuomos sutarties sąlygas nesąžiningų sąlygų taikymo požiūriu ir 2021 m. liepos 22 d. priėmė nutarimą Nr. 10E-1874, kuriuo nustatė, kad tam tikros sutarties sąlygos atitinka Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.2284 straipsnyje įtvirtintų vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo kriterijų.

 

Dalis sutartyje numatytų sąlygų iš esmės pažeidė šalių teisių ir pareigų pusiausvyrą vartotojo nenaudai, suteikė verslininkui teisę prekių perdavimo ar paslaugų teikimo metu vienašališkai nustatyti jų kainas arba teisę vienašališkai padidinti kainą be vartotojo teisės atsisakyti sutarties, jeigu galutinė kaina yra didesnė už sutartyje nustatytąją bei nustatė neproporcingai didelę vartotojo civilinę atsakomybę už sutarties neįvykdymą ar netinkamą įvykdymą.

 

VVTAT informuoja, kad vartotojai, patyrę žalą dėl sutarties sąlygų, kurios aukščiau minimu nutarimu buvo pripažintos nesąžiningomis, dėl patirtos žalos atlyginimo turi teisę kreiptis į VVTAT Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatyme nustatyta tvarka arba kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą.

 

Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyrius

2021-07-26